Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Wcześniej inne filmiki oglądałem i dostosowałem się do nich i nie potrzebnie . Po wymianie już znalazłem ten 

i nie potrzeba rozbierać tyle elementów co ja .Film przyda się dla innych , ciągle się uczę czegoś nowego

20190510_164038.jpg

20190510_164047.jpg

Filtr można również wymienić bez demontażu plastików. Wystarczy odsunąć fotel pasażera trochę gimnastyki :) 

Już jest gdzieś taki wątek na forum. Dokładnie jest tak jak napisał kolega powyżej. Jedynymi plastikami jakie trzeba zdemontować jest osłona tunelu od strony pasażera i oczywiście zaślepka filtra :). Potrzebne jakieś oświetlenie, kładziemy się na prawym boku w "nogach pasażera" i przystępujemy do gimnastyki:D.

Napisano (edytowany)

Żadnych plastików się nie odkręca niema takiej potrzeby, trzeba się niestety powyginać to fakt.

Tam są dwa wredne torxy wkręty na zaślepce filtra, które od razu najlepiej wymienić na krzyżaki.

Potrzebny krótki śrubokręt/rączka.

Edytowano przez tomgrandtour

Dokładnie jak kolega powyżej napisał, tylko dwie śruby zaślepki odkręcamy. Trzeba położyć się na plecach i głowę zadrzeć do góry. Co warto dodać to to, że są 2 rodzaje filtrów z prążkami ułożonymi wzdłużnie i poprzecznie. Kupujcie filtry z wzdłużnymi jest go wtedy łatwiej zgnieść.

Dnia 11.05.2019 o 09:23, Laros napisał:

Już jest gdzieś taki wątek na forum. Dokładnie jest tak jak napisał kolega powyżej. Jedynymi plastikami jakie trzeba zdemontować jest osłona tunelu od strony pasażera i oczywiście zaślepka filtra :). Potrzebne jakieś oświetlenie, kładziemy się na prawym boku w "nogach pasażera" i przystępujemy do gimnastyki:D.

Jaką osłonę tunelu masz na myśli? U mnie takiej chyba nie ma dlatego pytam :) 

Osłona filtra ,która jest zaznaczona (ramka na foto ). Przykręcana na dwa wkręty

20190510_164047_jpg_6561a3c48c7119e02af5818d3ff884dc.jpg

Nic nie trzeba demontować poza klapką kasety filtra. Nie trzeba się nawet kłaść na plecach ;) Wymieniałem przed miesiącem i zajęło mi to nie więcej niż pół godziny.