Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poprawa jakości dźwięku na fabryce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ciągle szukam w miarę taniego rozwiązania by poprawić dźwięk w Megane III na fabrycznym radiu i głośnikach.
Wiem, że znaczną poprawę usłyszeli użytkownicy którzy zamontowali nieoryginalne radio z androidem. Jeśli dobrze rozumiem, poprawa wynika z lepszego wzmacniacza (4x45w) i lepszego procesora dźwięku. Poprawa ponoć jest na tyle słyszalna, że często pojawiają się pytania o to, czy dany użytkownik zmieniał nagłośnienie.
Szukając tańszego rozwiązania i uniknięcie androida (nie potrzebuje tego rozwiązania i nie podoba mi się zbytnio wizualnie) wpadłem na:
GMS DDA 435 DSP
http://www.gms.pl/library/2018/04/07/152310769311.pdf
Procesor i wzmacniacz w jednym sterowany telefonem. Czy uzyskam podobną poprawę dźwięku dzięki takiemu procesorowi ze wzmacniaczem po uprzednim wyprowadzeniu RCA z radia? 
Budżet chciałbym zamknąć w 500-600. 
Ew. :
Pioneer DEQ-S1000A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie radia dźwięk się polepszył, ale niestety w moim przypadku wiązało się to z trzeszczeniem plastików. A nie słuchałem muzyki zbyt mocno, tylko włączyłem funkcje loudness. Dodam, że spinki w drzwiach mam całe, wiec to nie problem demontazu, czy powypadkowosci i złego złożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dodawanie wzmacniacza do seryjnych pierdziawek niewiele da, z reszta było to wałkowane mocno na forum w tym temacie: 

 

 

A wynika z niego tyle, że znaczną poprawę jakości dźwięku uzyskasz wygłuszając drzwi i to nawet na seryjnym sprzęcie. Dopiero po tym zabiegu brałbym się za wymianę głośników i w ostateczności dokładkę wzmacniacza do seryjnego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Forey napisał:

Czy wygłuszenie drzwi i boczków powoduje również mniejszą rezystancję całości i częściowe wyeliminowanie "pierdzenia" ?

 

Nie, jakości plastików w megane to nie uleczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Forey napisał:

Czy wygłuszenie drzwi i boczków powoduje również mniejszą rezystancję całości i częściowe wyeliminowanie "pierdzenia" ?

Pierdzenie o którym piszesz jest spowodowane po części funkcją loudness. Masz w tech chwili podbite częstotliwości, które i tak fabryczne woofery nie są w stanie przetworzyć. Efektem tego jest przesterowany dźwięk słyszalny jako pierdzenie. A to pierdzenie uszkadza głośniki. Z brzęczącymi tapicerkami mozna sobie poradzić, a w Megane III wcale nie trzeszczy to tak bardzo. 

Jeżeli wygłuszysz drzwi i tapicerkę to również zmniejszysz prawdopodobieństwo wydawania przez nią niepożądanych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2019 o 19:31, turfel napisał:

 

Nie, jakości plastików w megane to nie uleczy.

Nie wiem co za głupoty wygadujesz, chyba drzwi nie wygłuszałeś i pochopnie piszesz, że nic nie pomoże. W grudniu wygłuszałem całość drzwi oraz boczek specjalną pianką z zestawu, wymieniłem też głośniki na 16 i nawet jak podkręcę na 30vol to nic nie trzeszczy, trzeba to zrobić umiejętnie, szczególnie tapicerkę, która by lubiała trzeszczeć. Gdy złożyłem wszystko do kupy jedna tapicerka lubiała zapierdzieć, zdjąłem po paru dniach i dołożyłem maty w odpowiednich miejscach, żeby było na sztywno i do dziś cisza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!