Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

marusiek91

Megane III phI Odpowiednia butla / zbiornik LPG Megane III Grandtour 2.0T

Recommended Posts

Witam,

Pilnie potrzebuję pomocy. Jaką największą butle LPG można włożyć do Grandtoura Megane 3 2.0T 2009r? Gazownik twierdzi, że max. wejdzie 48L bez podnoszenia podłogi i bez wyrzucania maty spodniej (tej z wytłoczeniami). Także włożył mi te 48L ale ja uparcie twierdzę, że wejdzie 53 (mierzyłem na ile mogłem i wydaje mi się, ze będzie ok). Na internecie znajduje filmiki, gdzie montowana jest w kombi butla 53L a nawet i 55L i wszystko się mieści (nie trzeba wyjmować maty z wytłoczeniami) i co najważniejsze podłoga się nie podnosi. Czy to prawda, że wsadzę do autka zbiornik 53L i jednocześnie zatrzymam mate z wytłoczeniami bez wyraźnej utraty płaskości podłogi bagażnika? Proszę o rady albo fotki posiadaczy Grandtouta MIII w gazie :)

Pozdrawiam!

To naprawdę takie ważne czy będziesz tankował raz na 400 czy raz na 430 km ?

przy okazji większa butla jest cięższa wiec auto będzie Ci średnio więcej paliło i tylne amortyzatory się zużyją szybciej hahaha ;)

Hmmm.. W ogólnym rozrachunku tak. Ważne :). W zasadzie na tym zbiorniku robię 300Km a na większym 330km by było :P Tak duża jest różnica w masie zbiornika?

W Megane Grandtour III 1.4 TCe 130 z 2011 miałem butlę 60 litrów. Tylko lekko były wycięte wklęsłe wytłoczenia w podłodze zerowej (tej z pianki). Niestety zdjęć nie prześlę, gdyż autko sprzedałem 2 tygodnie temu.

ja będę miał montowana taka
"zbiornik 67 l brutto/około 55 netto"

1 godzinę temu, Quentin88 napisał:

Nie papuguj.

aż 67? Kurcze, to na bank już podłoga się podniesie :P

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Ja mam w mojej Megane wrzuconą butlę 65l i podłoga jest delikatnie podniesiona, ale nawet tego nie widać.

Mam butlę 51L i podłoga w bagażniku jest płaska, większa butla podnosiła podłogę. Dodatkowo wzmocnienie pod butlą.

Ja w Coupe, mam butlę 52l podłoga jest równo, a sądzę, że weszła by i większa, ale nie zależy mi bo 450km spokojnie robię na całej butli.

@marusiek91 potwierdzam 67 nie podniosła podłogi, netto przy pierwszym tankowaniu weszło 58l  :)