Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

13 godzin temu, Lelupi napisał:

Szybko coś wam te tarcze poszły, 1 mm rant to żaden rant.

50 tyś na tył?  To nawet na klocki mało, a na tarcze? Motoryzacja na psy schodzi!

1mm po każdej stronie i masz 2mm z całkowitej grubości, a na tarczy stoi np: 22mm grubość początkowa, 19.5mm zalecana grubość minimalna.

U mnie rant był nieco ponad mm z przodu i 1mm z tyłu.

• 2 weeks later...

Witam. Ktoś już kupował tarcze do tyłu bez łożysk (mam z tyłu tarcze takie jak z przodu, ale nie wentylowane; piasta osobno) i klocki? Mam elektryczny hamulec ręczny.

Z oryginału klocki są TRW 440664742R. Tarcza jest przykręcana do piasty na dwiema śrubami. Minimalna grubość to 7 mm tyle udało mi się z tarczy, jest też numer zaczynający się od 23_.36_

IMG_20191212_150538.jpg  IMG_20191212_150447.jpg  IMG_20191028_161838.jpg 

IMG_20191028_160448.jpg

Ja ze swojej strony mogę Ci tylko podpowiedzieć, że mam od 3 tygodni założony zestaw jak poniżej:

Tarcze przód opisane jako Daster: 402066300R

Klocki P Modus/Clio: 410608481R

Zarówno tarcze jak i klocki wyglądały (przez przypatrzenie) identycznie, jak te założone u mnie oryginalnie.

• 4 months later...

Zamówiłem zestaw klocki+tarcze na przód brembo i nie polecam. W porównaniu do oryginału są jakieś miękawe. Nie mam pewności, trzeba mocnej nacisnąć pedał. Qr Code mają, chyba nie są podróbkami, ale takie wrażenia. Były o 30% tańsze od oryginalnego zestawu (530 zamiast 780).

Oryginału starczyło na 40kkm. Klocki kończyły się po 20kkm, tarcze po 40. 

Dnia 29.12.2019 o 18:04, PCet napisał:

W praktyce się okazało, że z przodu są 269mm. Generalnie, zamawiając w sklepie oryginały, dostałem:

1. Tarcze przód opisane jako Daster: 402066300R

2. Tarcze tył opisane jako Megane IV: 432000166R

3. Klocki P Modus/Clio: 410608481R

4. Klocki T Megane III: 440604694R

Bawcie się dobrze na Sylwestra!

Witam

U mnie klocki i tarcze przednie wytrzymały 36 tys, jazda na taxi dość szybko :-D tylne klocki 40 tys teraz czas na tarcze tył

Mam silnik 1.6 Sce i w tych silnikach po numerze vin wychodzą złe klocki

U mnie z przodu zamontowałem inne tarcze 402061715R DF6200 a klocki 410608481R,

za to do tylu podobno potrzebne 43202741R rozmiar 260mm średnica 30mm  czy te które Pan montował 432000166R  są dobre i pasują? bo ja juz jedne zwracałem bo był za mały otwór centralny

Edytowano przez bleki_krk
  • 8 months later...

Witam, w końcu muszę wymienić tarcze+ klocki tył w Megane IV HB 1.6 SCE. Czy możecie coś polecić+link do zakupu, bo na allegro nic nie mogę znaleźć. Dziękuję z góry za pomoc.

Tez dolacze sie do tematu. Mam 53000 km i za jakies 15 000 km czeka mnie wymiana kompletu przod i tyl klocki plus tarcze. Automat z elwktronicznych hamulcem - nie wiem czy to ma znaczenie. 

Jaki jest koszt czesci? Czytalem ze trw polecacie?

Szukalem na allegro ale tez nie moge znalezć kompatybilnego zestawu.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania, pkt 5.6 :!: - Prezes

Np.

Przód ATE: KLOCKI HAMULCOWE PRZÓD RENAULT MEGANE Siedlce - Allegro.pl  tam są dwa systemy, ale ten Twój myślę, że to ten starszy

Tył ATE: ATE KLOCKI HAMULCOWE TYŁ SCENIC III (JZ0/1_) Kraków - Allegro.pl

Tarcze zostaw jak to pierwsza wymiana, wymieniaj je co drugą, chyba że cierpisz na nadmiar gotówki do wywalenia w błoto

Wg serwisu w moim przypadku tarcze + klocki zuzywaja sie po rowno. Bardzo wolno bo wymiana bedzie przy 70 000 km ale niby musza byc klocki i tarcze

Ja wymieniam dokładnie co drugą, z tyłu to pewnie co trzecią spokojnie dałoby radę a że jeżdżę po ok 100k km na klockach z tyłu to pierwsza ich wymiana byłaby po 300k km :) Serio mówiąc wymieniam co drugą, bo mi tak zwyczajnie łatwo to pamiętać i zauważać. Nie ma w tym jakieś większej, ukrytej filozofii. Jak kolegę stać - wymieniać

Tarcza przód: BREMBO TARCZE HAMULCOWE PRZÓD 09.A727.11 Krakow - Allegro.pl

Tył oczywiście tarcze różne, masz z tyłu koła skrętne?

Tam są dwie średnice otworu centrującego 25mm i 30mm Dobrze byłoby zdjąć, pomierzyć i dożywotnio zapamiętać. Oba wymiary są dostępne w zasadzie od ręki. Postawiłbym na 25mm, ale to trochę na nos.

Bardzo Ci dziekuje za pomoc. Wiem juz jakie czekaja mnie koszty. 

Z tym ze odnosnie klockow to pisza jednostka pakowania 1, ilosc 1. 

To cena jest za 1 klocek hamulcowy? Jakos bzdurnie to pisze. Chyba nikt tego tak nie sprzedaje.

Na zdrowie. Nie, nie, oczywiście, że jest to komplet klocków na oś. Trzeba natomiast uważać, dopytać o tarcze, są różnie pakowane albo po sztuce albo komplet.

• +1 1