Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Oleje poniżej spełniają normę RN17 ;

  a/ Valvoline Synpower MST C3 5W-30 ,

  b/  NESTE PRO 5W30 C2/C3 ,

  c/ EUROL ELANCE 5W30

 

Z tych 3 olei tylko eurol ma wpisaną normę RN17. Dwa pierwsze nie mają aprobaty Renault, a jedynie Performance level czyli IMO są porównywalne z RN17. 

 

Edytowane przez Phil_ips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy macie jakiś wiarygodny dowód (wyniki badań), który świadczy o tak kiepskiej jakości olejów ELF w porównaniu z innymi olejami?
Polecam tutaj ranking olejów wg kierowców w 2018, tylko jeden olej wymieniony przez Andrzej-2010 jest w top 20:

https://www.wyborkierowcow.pl/ranking-olejow-silnikowych-2/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Meca napisał:

Co do jakosci oleju ELF, zgadzam się jest to najniższa półka, praktycznie każdy mechanik odradza ten olej.

W 95% mechanik to nie chemik i nic się nie zna na olejach, a badanie metodą prób i błędów zajmuje tyle, że zanim by dobrał najlepszy olej to technologia zmieni się 3 razy w tym czasie. Chcecie zobaczyć jakie oleje są naprawdę dobre, to wyślijcie olej po użytkowaniu do laboratorium. A jeśli szukacie wyników takich testów to jest forum oil-club, gdzie ludzie się dzielą takimi wynikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mechanicy oceniają olej w sposób namacalny, widzą jak wyglądają silniki w środku po różnych olejach. Natomiast raczej jest jasne i logiczne że syntetyk jest lepszy niż hydrokraking, a Elf to hydrokraking. Sam ten fakt nie może go stawiać wysoko w porównaniu do innych olejów.

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meca napisał:

Elf to hydrokraking a nie syntetyk, hydrokraking to wysoko przetworzony olej mineralny, tzn na bazie mineralnej, a nie syntetycznej. Dobry olej musi mieć bazę syntetyczną.

Czasem nie ma takiej możliwosci.Znajdź mi w PL olej 5w30 C4 który nie jest HC... :)

 

@ABCMegane - są oleje o lepszych parametrach niż Elf w podobnej cenie. Valvoline, Ravenol i kilka innych. 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumie. Cały czas paru z Was przytacza, że Elf to olej niesyntetyczny tylko jakiś "hydrokraking" cokolwiek to znaczy. Non stop można przeczytać, że jest cienki itp. itd. niewiadomo na jakiej podstawie to stwierdzacie... Na stronie producenta i w karcie charakterystyki pisze ".. stworzonym w technologii syntetycznej". Wynika z tego, że jest to olej zaliczany do grupy olejów syntetycznych (występują 3 typy: synt, pół synt i mineral) Nigdy nie spotkałem się z jakimś określeniem hydrokrakowany, na żadnym oleju. Widocznie macie w domach jakieś laboratoria skoro możecie wysnuwać takie dziwne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, doesnt napisał:

Nic nie rozumie. Cały czas paru z Was przytacza, że Elf to olej niesyntetyczny tylko jakiś "hydrokraking" cokolwiek to znaczy. Non stop można przeczytać, że jest cienki itp. itd. niewiadomo na jakiej podstawie to stwierdzacie... Na stronie producenta i w karcie charakterystyki pisze ".. stworzonym w technologii syntetycznej".

W technologii syntetycznej czyli olej mineralny poddany procesowi hydrokrakingu. Olej na syntetycznej bazie ( PAO lub EST) to olej w pełni syntetyczny. Nie każdy 5W40 czy 5W30 to " full syntetic" 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też i mnie się tak wydaje, wystarczy kolego doesnt czytać ze zrozumieniem, jak by był syntetyczny to by napisali krótko, dosadnie i trafiająco do ludu "olej syntetyczny" jak kręcą, to już lampka powinna się zapalić. Ja też kompletnie się na olejach nie znam (bo i skąd?), ale podzielę się "swoją" metodą. Ja kupuję oleje, które są spełniają normę (dla mnie RN0720) i są najdroższe. Obecnie to LIQUI MOLY TopTec 4400 ale długo jeździłem na CASTROL z linii professional ten to był droooogi uuu droooogi:) Zmieniam od początku jak tylko wyjechałem z salonu co 30k km i teraz mam na szafie 330k km Żadnych problemów z silnikiem i dziś właśnie wymieniłem i olej i wszystkie filtry btw osobiście z czego jestem dumny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, omega napisał:

 Ja kupuję oleje, które są spełniają normę (dla mnie RN0720) i są najdroższe. Obecnie to LIQUI MOLY TopTec 4400 ale długo jeździłem na CASTROL z linii professional ten to był droooogi uuu droooogi:) 

Teraz też taki potrzebuję.  Używam Valvoline . W zasadzie w każdym aucie używam Valvoline lub Shell. I zmieniam co 10-12 tyś . Bardzo dobre parametry ma też  Ravenol. 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komarek, ten CASTROL potrzebujesz? on już chyba nie jest do dostania w Polsce, serwisy ASO go nie sprowadzają, pewnie ze względu na cenę. Ja płaciłem za niego po dobrych zniżkach w Inter Cars prawie 100zł za litr. Zresztą występował tylko w litrowych opakowaniach.  https://www.opony-outlet.pl/oils/product?productCode=928&ID=psm_rdo_pl_skapiec&Country=OPL&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral to chyba coś takiego było, ale już głowy nie dam uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!