Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Jarecki125

Ogólne WYMIANA LICZNIKA A NOWE PRZEPISY

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Cześć wszystkim. Proszę o pomoc w sprawie wymiany licznika elektronicznego w Megane 1 ph 2. Chodzi o to, że  z poprzednim licznikiem zaczęły się dziać cyrki (m. in. padł obrotomierz). Na starym liczniku miałem przebieg około 470 000 (i taki był podany na poprzednim przeglądzie). Zakupiłem używany licznik który na chwilę obecną ma 145 000. Czytałem o nowym prawie, które ma karać za cofanie przebiegów itd. We wrześniu mam kolejny przegląd, na jednej ze stacji kontroli pojazdów pan z obsługi stwierdził, że licznik mogę wymienić tylko na nowy ewentualnie podjechać "gdzieś" w celu korekty licznika na wartość wyższą, niż przy poprzednim przeglądzie... Czy ktoś z Was wie jak w tej sytuacji się zachować, gdzie zgłosić fakt wymiany licznika tak abym nie został wzięty za oszusta i uniknął ewentualnych konsekwencji prawnych ? Dodam, że nie mam zamiaru przebiegu ukrywać itd.

Edytowano przez Jarecki125

Miałem podobną sytuację z Clio żony. Zgłosiłem ten fakt diagnoście na SKP przy okazji najbliższego przeglądu (z tego co pamiętam kilka miesięcy po wymianie), a on poczynił stosowną adnotację w systemie. Tyle, że to było jakieś 3 lata temu. Proponuję Tobie po wymianie licznika udać się niezwłocznie na SKP i to zgłosić. Może to zapobiec niezręcznej sytuacji w przyszłości :smug:. Ewentualnie faktycznie zrobić korektę licznika do rzeczywistego przebiegu, może ktoś z forum posiadający clip pomoże.

No głupi ten przepis i nieżyciowy. Ja niedawno (przed wejściem nowych przepisów) wymieniałem zegary. Stare padły permanentnie. Kupiłem używane, przebieg w nowych był niższy, po podłączeniu do samochodu sam odczytał przebieg z auta i się skorygował. Oczywiście nic nie zgłaszałem. I zastanawiam się co się stanie, jak teraz ktoś się przyczepi że licznik był wymieniany? Będę musiał udowadniać, że wymiany dokonałem przed wejściem w życie nowych przepisów?