Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
aradecki

Ogólne spadajace obroty i szarpanie podczas ruszania MEGANE 2 1.6 16V

Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH

Od jakiegoś czasu moja meganeczka wiąże się z nastepujacym problemem i jest tak kazdego ranka.wsiadam do auta odpalam silnik i zapala normalnie trzyma obroty na 1 tys.i pomału opadaja az silnik zgasnie i tak ze 3 razy odpalam gasnie ,odpalam gasnie oczywiscie wszystko na biegu jałowym jedynym sposobem na utrzymaniu obrotów jest przytrzymanie gazy do 3 tys obrotów i trzymanie z minute wtedy odczuwam jak auto sie trzesie po tym czasie popuszczam gaz i obroty trzymaja sie na okolo 750 i auto nie gansie .Ten sposób jest spokojniejszy bo próbowałem odrazu ruszac no i to działa ze auto nie zgasnie ale szarpanie jest mocno odczuwalne i robi niespodzianki jak gasnie na skrzyżowaniu .AUTO było u mechanika standard podłączenie interfejsu i usuniecie duzej ilości błedów .Nic to nie dało jeden dzien jezdził normalnie i znów to samo . Wiec sam rozkreciłem przepustnice i zciągnełem kolektor uszczelki całe ale za to w kolektorze do ciula oleju i cały silnik zalany z góry olej stał w jednej ze świec i cewka była zanurzona do połowy ,sprawdzałem stan oleju w misce olejowej po ostatniej wymianie i okazuje sie że z1 milimetr powyżej górnej kreski .Przepustnice wyczyściłem kolektor też benzyna ekstrakcyjną skreciłem z powrotem i nic to nie dało .Auto zawsze po rannej walce jak jest rozgrzane jezdzi do konca dnia i odpala normalnie ,no czasami musze odpalac go kilka razy ale tak jezdzi .Z rana znów to samo.Może ktoś podpowie co mam z tym zrobić

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Napisano (edytowany)
48 minut temu, aradecki napisał:

Wiec sam rozkreciłem przepustnice i zciągnełem kolektor,

uszczelki całe ale za to w kolektorze do ciula oleju i cały silnik zalany z góry,

Proponuje;

1/ wymianę/kontrolę rozrządu,

Często przyczyną falowania obrotów na biegu jałowym jest przestawiony rozrząd o jeden ząb,

2/ wymianę świec oraz zmniejszenie odległości pomiędzy elektrodami do 0,7 mm,

3/ zapewnić czystość, suchość oraz skontrolować izolacje znajdującą się na cewkach, bo delikatnie

pęknięta  może powodować przebicie iskry na silnik i szarpanie. Polecam cewki beru,

Silnik potrafi chodzić jak ; traktor, szarpać, mulić, nierówno pracować, jeżeli cewki są zawilgocone,

4/ przeczyścić map sensor oraz przepustnicę ( wymiana oringów ),

Map sensor zabrudzony, nie szczelnie zamontowany to;

-  silnik będzie pracował nie równo na biegu jałowym,

-  przy gwałtownym dodawaniu gazu będzie wolniej wchodził na obroty,

5/ przeczyścić czujniki położenia; wału i wałka rozrządu,

6/ przeczyścić wszystkie możliwe zaśniedziałe styki, złączki, wtyczki ( Kontakt 60 ),

7/ instalacji LPG -brak ???

8/ wymienić filtr powietrza oraz filtr paliwa jak masz,

Montowany na przewodzie paliwowym w okolicy lewego tylnego koła.

9/ kontrolę zaworu recyrkulacji par benzyny oraz  przewodów do zbiornika z węglem aktywnym oraz zbiornikiem paliwa,

48 minut temu, aradecki napisał:

olej stał w jednej ze świec i cewka była zanurzona do połowy ,

10/ kontrola i czyszczenie odmy olejowej oraz stan połączeń przewodów odmy,

11/ kontrola szczelności elektrozaworu KZFR,

12/ kontrola stanu sondy przed katalizatorem, czy działa poprawnie, 

Przez złą mieszankę ( wadliwe sondy), padają katalizatory,

Wymiana tylko na oryginał, może być używka.

Edytowano przez Andrzej-2010

ok dzięki czas się zabrać do roboty