Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem w swojej Megance (przebieg 44k) dziwny dźwięk / stuknięcie przy zamianie biegów głównie między 1- 2 i 2 - 3. Głównie w momencie zmiany drążka zmiany biegu czasami przy puszczeniu sprzęgła.  Występuje on niepowtarzanie ale często, jedyna zależność jest taka, że jeśli jest to po zatrzymaniu to stuknięcie wystąpi tylko raz - mogę stać i zmieniać bieg (przy wciśniętym sprzęgle) to dźwięk się już nie powtórzy. Jeśli jednak ruszę to jest duża szansa że to wystąpi znów. Głównie jest to wyczuwalne podczas jazdy w korku. Zgłosiłem to do ASO i Pan kordynator napraw przejechał się i potwierdził moje odczucia, że jest coś na rzeczy i powiedział w pierwszej kolejności, że jest to uderzanie linek zmiany biegów o osłonę... Na świadectwie kontroli jest, że coś tutaj poprawili ale niestety nadal jest tak samo... Mam niedługo drugą wizytę w ASO (wymiana stelaża fotela kierowcy)  i może ktoś z Was przerabiał taki objaw w swojej megance (dźwięk czy też stuknięcie trudne do opisanie ale jeśli ktoś miał podobny przypadek to na pewno zrozumie) ? Jeśli tak to proszę o Waszą opinię może "podpowiem" przy wizycie co chcę aby było sprawdzone / naprawione. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, stukanie przy odpuszczaniu sprzęgła, przy ruszaniu , przy redukcji, przy "pompowaniu" sprzegłem.

Głównie w korku i głównie latem.

Wczoraj wymienione sprzęgło (37kkm) - opory przy wrzucaniu 1 i 2, oraz generalnie ciężka praca  - udział 20% :) więc tylko 600PLN - na razie cisza.

Generalnie jak zgłaszałem usterkę to miedzy słowami padało stwierdzenie "ten typ tak ma"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobili, że zakwalifikowali Ci je na wymianę? Tylko jazda przez kordynatora czy demontaż i ocena?

 

Chociaż jak pomyślę to dźwięk występuje głównie przy ruchu drążka zmiany biegów ale dobiega spod samochodu.

Edytowane przez nssk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda testowa, tylko to. 

Mam wrażenie ze wiedzą o co chodzi ale czekają do konca gwarancji zeby choć trochę kosztów odzyskać. 

Jakoś mi się nie chce wierzyć że tak od siebie wchodzą w układ 80/20.

Na pewno po naprawie zniknęło stukanie przy zmianie biegów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 7k przelotu i też coś się zaczyna odzywać szczególnie jeśli zmienie z wstecznego na jedynkę to zaczyna stukać.. Przy wkladaniu pierwszego biegu jest delikatne puknięcie w podłodze i podczas puszczania sprzęgła. Czasami pojedyncze a czasami puka kilkukrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasami stuk pojedynczy podczas jazdy w korku i zmianie biegów tylko z 1 na 2. Ruszam dodaje gazu wciskam sprzęgło przy przełączeniu z 1 na 2 jak robię to szybko lub niskich obrotach to słychać głuchy stuk. Jak robię to powoli i delikatni to tego nie ma. Albo jak toczę się w korku na 1ce albo 2ce ale bardzo powoli i wciskam sprzęgło to w momencie wciśnięcia sprzęgła słychać cichy stuk i delikatne szarpnięcie samochodem. Mam tak od nowości...

Edytowane przez doesnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam te same objawy stuki przy zmianie biegów przebieg 54tyś może wiecie już co to może być za przyczyną mechanik mówił mi że poduszka skrzyni biegów ale poduszka jest ok pomóżcie 

 

 

 

Dnia 11.06.2019 o 21:29, nssk napisał:

Ostatnio zauważyłem w swojej Megance (przebieg 44k) dziwny dźwięk / stuknięcie przy zamianie biegów głównie między 1- 2 i 2 - 3. Głównie w momencie zmiany drążka zmiany biegu czasami przy puszczeniu sprzęgła.  Występuje on niepowtarzanie ale często, jedyna zależność jest taka, że jeśli jest to po zatrzymaniu to stuknięcie wystąpi tylko raz - mogę stać i zmieniać bieg (przy wciśniętym sprzęgle) to dźwięk się już nie powtórzy. Jeśli jednak ruszę to jest duża szansa że to wystąpi znów. Głównie jest to wyczuwalne podczas jazdy w korku. Zgłosiłem to do ASO i Pan kordynator napraw przejechał się i potwierdził moje odczucia, że jest coś na rzeczy i powiedział w pierwszej kolejności, że jest to uderzanie linek zmiany biegów o osłonę... Na świadectwie kontroli jest, że coś tutaj poprawili ale niestety nadal jest tak samo... Mam niedługo drugą wizytę w ASO (wymiana stelaża fotela kierowcy)  i może ktoś z Was przerabiał taki objaw w swojej megance (dźwięk czy też stuknięcie trudne do opisanie ale jeśli ktoś miał podobny przypadek to na pewno zrozumie) ? Jeśli tak to proszę o Waszą opinię może "podpowiem" przy wizycie co chcę aby było sprawdzone / naprawione. 

 

Pozdrawiam 

Witam mam to samo przy zmianie biegow są stuki jak jadę w korku to masakra przebieg mam 35000km mechanik powiedział że może być poduszka skrzyni biegów ale poduszka jest ok. Może wiecie co to może być pomóżcie 

Dnia 11.06.2019 o 21:29, nssk napisał:

Ostatnio zauważyłem w swojej Megance (przebieg 44k) dziwny dźwięk / stuknięcie przy zamianie biegów głównie między 1- 2 i 2 - 3. Głównie w momencie zmiany drążka zmiany biegu czasami przy puszczeniu sprzęgła.  Występuje on niepowtarzanie ale często, jedyna zależność jest taka, że jeśli jest to po zatrzymaniu to stuknięcie wystąpi tylko raz - mogę stać i zmieniać bieg (przy wciśniętym sprzęgle) to dźwięk się już nie powtórzy. Jeśli jednak ruszę to jest duża szansa że to wystąpi znów. Głównie jest to wyczuwalne podczas jazdy w korku. Zgłosiłem to do ASO i Pan kordynator napraw przejechał się i potwierdził moje odczucia, że jest coś na rzeczy i powiedział w pierwszej kolejności, że jest to uderzanie linek zmiany biegów o osłonę... Na świadectwie kontroli jest, że coś tutaj poprawili ale niestety nadal jest tak samo... Mam niedługo drugą wizytę w ASO (wymiana stelaża fotela kierowcy)  i może ktoś z Was przerabiał taki objaw w swojej megance (dźwięk czy też stuknięcie trudne do opisanie ale jeśli ktoś miał podobny przypadek to na pewno zrozumie) ? Jeśli tak to proszę o Waszą opinię może "podpowiem" przy wizycie co chcę aby było sprawdzone / naprawione. 

 

Pozdrawiam 

Proszę daj znać po wizycie w ASO co to za przyczyną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Megane 4 2019 3.5tys km. Stuk przy puszczaniu sprzegla 1 i 2 na 3 juz nie sluchac

Serwis 5 dni i mówili cos o klejeniu podpory półosi....stuka dalej im bardziej rozgrzany tym lepiej.

U kogoś udalo sie to naprawić..?

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Dnia 14.10.2019 o 09:16, Daniels18 napisał:

Udało się komuś ten problem rozwiązać?

Witam dzisiaj odstawiłem auto do aso przebieg 58tys również stuka. Zadzwonili do mnie że nic nie widzą i żebym przyjechał jutro na jazdę próbną i wskazał moment stukania. Podejmuje temat drugi raz i nie zamierzam tym razem odpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czyli wniosek prosty TTTM :)

Dnia 30.03.2020 o 22:25, szwagier24a napisał:

U mnie delikatne szarpnięcie zespołem napędowym w momencie wrzucania jedynki. Na zimnym silniku tego nie ma. Przebieg 8,5 k ale było od 3k. Silnik 1.3

Poczekaj na upały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na upały :-) Kupiłem auto na jesieni, już nie było bardzo ciepło więc nie mogę ustalić ile spala latem, jak wydajna jest klima. Jedyne co zauważyłem to ogrzewanie w trybie Eko bardzo dziwnie działa: na początku mocno grzeje (normalne), ale później zaczyna dmuchać "zimnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!