Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9 dCi wiatrak chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

W mojej megance nie odpala wiatrak - ostatnio musiałem zjechać na przymusowy postój. 

Jak już gdzieś jadę to ogrzewanie na ful i szyby w dół co wiadomo przy 33 stopniach jest conajmniej niekomfortowe. 

1- wiatrak spięty na krótko działa 

2 -bezpieczniki pod maską i w kabinie - wszystkie przewodzą 

3- klima działa , chłodzi ale wiatraka nie załącza

4- przekaźniki pod maską 3 szt małe i dwa duże zamieniane miejscami z innymi  (duże to i zwierane na krótko były).

5 grzałka oporowa 1 biegu wiatraka była  zwierana.

 

Mam prośbę - jak ktoś może ma schemat elektryczny, w książce do   WKŁ do meganki, nie ma nic o 1,9 dCi .

Jeśli nie schemat to może ktoś mi powie który dokładnie bezpiecznik jest od wiatraka chłodnicy. 

Który dokładnie przekaźnik jest od wiatraka chłodnicy.  

z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura chłodnicy:

Po jeździe na pełnym ogrzewaniu tak że wskaźnik wskazywał normalną temperaturę, chłodnica od strony silnika  pracy dołem gorąca, ( moim zdaniem max 50 stopni bo dało sie utrzymac palec).

Góra chłodnicy chłodna.

Czyli faktycznie  pewnie termostat.

Nie pomyślałem  o tym ze to termostat,  bo u kumpla w scenicu po minucie od odpalenia silnika klima włącza wentyl od razu z miejsca. 

 

Chłodnica od przodu cała zimna. 

 

Trop bardzo dobry jednak czy ma ktoś schemat do takiej 1,9 dci 2002 KA05 75KW 102HP ? Na dodatek kombi jesli to ma znaczenie 

 

 

Edytowane przez rdt
Błędy interpunkcyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok góra i dół chlodnicy jak trzeba gorące wiec termostat ok , a wentyl dalej ani drgnie -zagrzałem  do momentu aż sie kontrolka stop zaświeciła, zdejmowałem też wtyczke z czujnika bo wyczytałem że powinno zakręcić wtedy, ale nie zakreciło. Ponawiam pytanie ma ktos do tego schemat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rdt napisał:

zdejmowałem też wtyczke z czujnika,  bo wyczytałem że powinno zakręcić wtedy, ale nie zakreciło.

1/ Czujnik płynu chłodniczego włącza wentylator przez przekaźnik;

     -  znajdujący się w skrzynce bezpieczników,

    -   na lewym nadkolu w komorze silnika,

2/ Trzeba sprawdzić przekaźniki oraz przewody :

     -  czujnik  cieczy -  cewka  przekaźnika ,

    -  oraz  styki   przekaźnika – przewody  -  wentylator,

3/ Czy  masy  są  właściwie  podłączone,

     - przewody czy  są całe, nie ma zwarć do masy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z przekaźnikow to ten od wentylatora ? Czy komputer w ogole ma cokolwiek do sterowania wiatrakiem ? 

Czujnik ma 4 piny, nie moge trafic na rozpiskę,  ale jest taki troche dziwny - czy jak go sie wyjmie to rozszczelnie uklad czy pracuje w obudowie i nic sie nie poleje ? 

 

tmp-cam-2101691130.thumb.jpg.31880a3a29c7837dfe1d459c9a33aa8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rdt napisał:

Który z przekaźnikow to ten od wentylatora ?

To te dwa duże przekaźniki;

 - różowy kolor     -   przekaźnik zespołu wentylatora małej prędkości,

 - jasny  kolor       -    przekaźnik zespołu wentylatora dużej prędkości,

3 godziny temu, rdt napisał:

Czy komputer w ogole ma cokolwiek do sterowania wiatrakiem ? 

Przekaźniki są sterowane sterownikiem/komputerem silnika ;

  - na podstawie wskazań czujnika temperatury cieczy,

4 godziny temu, rdt napisał:

czy jak go sie wyjmie to rozszczelnie uklad czy pracuje w obudowie i nic sie nie poleje ? 

276626704_Czujniktemperaturycieczy.png.d2fdca8c1edc49a9faba9c1a702e490a.png

 Nic się nie dzieje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

Sterowanie jest,  plus pojawia sie po włączeniu klimy i przy wypięciu   czujnika,  ale okazuje sie ze na czarnym kablu od wtyczki brak masy. Gdzie biegnie ten czarny kabelek, gdzie jest " umasiony" ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!