Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śwatła do jazdy dziennej pełny led- kończą żywota


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeżdżę od 3 lat Megane IV rp 2016 wersja intense. Dzisiaj zauważyłem, że w lewej  lampie przedniej boczna listwa oświatlenia led świateł dziennych słabiej świeci. Prawdopodobnie następiło/ lub jest w strakcie wypalenie- uszkodzenie tej listwy. Prosze o informacje, czy jest możliwość naprawy/ wymiany uszkodzonej listwy czy też wiąże się to z wymianą całej lampy.

 

Serdecznie dziekuje za wszylkie informacje.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniasz całej lampy tylko moduł świateł dziennych. Na czerwono masz zaznaczone na którą stronę jest przeznaczony moduł a na niebiesko diody które odpowiadają za świecenie dziennych i postojowych.

drl megane iv.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czyli moduł ten można wymienić bez wyjmowania lampy?

U mnie nie świeci się dolną część wąsa czyli jego połowa. Górna część świeci.

Żeby to naprawić trzeba kupić cały ten moduł za 600zl?

https://allegro.pl/oferta/modul-led-jez-renault-megane-iv-260555097r-lewy-8108473618

Za tyle to można cała lampę kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych lampach dzienne działają na zasadzie podobnej do światłowodu, pseudo światłowody są podświetlane diodami z przetwornicy ''jeż''. Dziwny objaw jak na uszkodzenie przetwornicy. Może być tak że dioda wypaliła, wytopiła światłowód, widziałem taki przypadek. Wtedy światło jest słabsze i ma bardziej ciepłą barwę. Oczywiście mogę się mylić i może to być uszkodzenie przetwornicy. Trzeba wyjąć lampę i to sprawdzić.

Dnia 2.10.2019 o 10:44, Fanmil napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Trzeba wyjąć lampę, nie ma dojścia do przetwornicy DRL "jeż" 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fanmil To co pokazałeś w linku to jest zestaw do lampy a Ty potrzebujesz moduł drl czyli sam prostokąt z żeberkami tam są diody i najprawdopodobniej jedna jest uszkodzona i dlatego świeci tylko światło postojowe. Można taki moduł wychaczyć  już 150 zł. Tak czy siak musisz wyciągnąć lampa i wykręcić ten moduł. Bez zdemontowania zderzaka się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

od wczoraj stalem sie posiadaczem megi 4 energi 1.2 130km  przy zakupie nie zauwazylem ze prawa lampa na dzienych nie scieci od polowy tzn ten was czy jest mozliwosc go wymiany lub naprawy dzieki za odp 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania i ZASADY PIOWNI POTÓW NA FORUM  :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, poradziłeś sobie z tym problemem ? U mnie jest podobnie, światła dzienne po prawej stronie świecą nieco cieplejszą barwą.

 

Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenie to prosiłbym o poradę 

 

Dzięki :)

Screenshot_2020-02-15-15-55-46-829_com.miui.gallery.jpg  IMG_20200215_155237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja - z którego roku macie te auta??

Ja mam z 2016 (z tego co pamiętam produkcja lipiec) i nic się nie dzieje - tylko że nasz Megi ma ze 34 tyś. nalotu.

 

To bardziej "ciepłe" świecenie to wygląda na kończenie się diod - znam z innych sprzętów taki temat.

Jak sobie obejrzałem moduł DRL - to przy wprawie i posiadaniu odpowiednich narzędzi (stacja lutownicza itp.) istniała by możliwość ich wymiany -  największy problem to że są diodami SMD, no i trzeba by pogrzebać żeby znaleźć pasujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!