Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

darco

Megane IV phI Śwatła do jazdy dziennej pełny led- kończą żywota

Recommended Posts

Witam.

Jeżdżę od 3 lat Megane IV rp 2016 wersja intense. Dzisiaj zauważyłem, że w lewej  lampie przedniej boczna listwa oświatlenia led świateł dziennych słabiej świeci. Prawdopodobnie następiło/ lub jest w strakcie wypalenie- uszkodzenie tej listwy. Prosze o informacje, czy jest możliwość naprawy/ wymiany uszkodzonej listwy czy też wiąże się to z wymianą całej lampy.

Serdecznie dziekuje za wszylkie informacje.

Darek

Nie wymieniasz całej lampy tylko moduł świateł dziennych. Na czerwono masz zaznaczone na którą stronę jest przeznaczony moduł a na niebiesko diody które odpowiadają za świecenie dziennych i postojowych.

drl megane iv.bmp

@kamykxp  dziękuję za podpowiedź

Czyli moduł ten można wymienić bez wyjmowania lampy?

U mnie nie świeci się dolną część wąsa czyli jego połowa. Górna część świeci.

Żeby to naprawić trzeba kupić cały ten moduł za 600zl?

https://allegro.pl/oferta/modul-led-jez-renault-megane-iv-260555097r-lewy-8108473618

Za tyle to można cała lampę kupić :)

Dnia 19.06.2019 o 22:40, darco napisał:

Witam.

Jeżdżę od 3 lat Megane IV rp 2016 wersja intense. Dzisiaj zauważyłem, że w lewej  lampie przedniej boczna listwa oświatlenia led świateł dziennych słabiej świeci. Prawdopodobnie następiło/ lub jest w strakcie wypalenie- uszkodzenie tej listwy. Prosze o informacje, czy jest możliwość naprawy/ wymiany uszkodzonej listwy czy też wiąże się to z wymianą całej lampy.

Serdecznie dziekuje za wszylkie informacje.

Darek

W tych lampach dzienne działają na zasadzie podobnej do światłowodu, pseudo światłowody są podświetlane diodami z przetwornicy ''jeż''. Dziwny objaw jak na uszkodzenie przetwornicy. Może być tak że dioda wypaliła, wytopiła światłowód, widziałem taki przypadek. Wtedy światło jest słabsze i ma bardziej ciepłą barwę. Oczywiście mogę się mylić i może to być uszkodzenie przetwornicy. Trzeba wyjąć lampę i to sprawdzić.

10 godzin temu, Fanmil napisał:

Czyli moduł ten można wymienić bez wyjmowania lampy?

U mnie nie świeci się dolną część wąsa czyli jego połowa. Górna część świeci.

Żeby to naprawić trzeba kupić cały ten moduł za 600zl?

https://allegro.pl/oferta/modul-led-jez-renault-megane-iv-260555097r-lewy-8108473618

Za tyle to można cała lampę kupić :)

Trzeba wyjąć lampę, nie ma dojścia do przetwornicy DRL "jeż" 

Czyli zdejmujemy zderzak :) i płacimy 600 zł tyle co w za jeża w Mercedesie;)

@Fanmil To co pokazałeś w linku to jest zestaw do lampy a Ty potrzebujesz moduł drl czyli sam prostokąt z żeberkami tam są diody i najprawdopodobniej jedna jest uszkodzona i dlatego świeci tylko światło postojowe. Można taki moduł wychaczyć  już 150 zł. Tak czy siak musisz wyciągnąć lampa i wykręcić ten moduł. Bez zdemontowania zderzaka się nie obejdzie.

od wczoraj stalem sie posiadaczem megi 4 energi 1.2 130km  przy zakupie nie zauwazylem ze prawa lampa na dzienych nie scieci od polowy tzn ten was czy jest mozliwosc go wymiany lub naprawy dzieki za odp 

Gratuluję zakupu. Odpowiedź jest we wcześniejszych postach.

to czyli musze wymienic ten modul i to powinno sprawe zalatwic 

@mlodyrochu mógłbyś wstawić zdjęcie tego światła? Dla potomnych oczywiście