Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Baszar

Megane III phI Filtr Renault bez gąbki? Czy podróba?

Recommended Posts

Witam, kupiłem przez internet orginalny filtr  Renault made in Slovenia , bez gąbki a stary również Renault made in Slovenia posiada gąbkę sklejoną z filtrem.

Przeciż nie mogę założyć filtra bez gąbki a od starego nie zamierzam odrywać.

Wolę odesłać ten filtr z powrotem.

Ale czy kupię na przykład jakiś zamiennik z gąbką? Czy to możliwe , że orginalny filtr nie posiada tej gąbki?

Ponizej zdiecia , pozdrawiam.

367BB5E7-ED0D-4417-AF8A-4E489B33DC18.jpeg

image.jpg

Ciekawe, ale potwierdzam:

- w SCII jest bez tej włókniny

- w SCIII jest identyczny wymiarami jak do SCII, ale z włókniną.

Wszystkie, które kupuję do SCIII mają włókninę.

Edytowano przez mrarek

No właśnie , musze go oddać.

A oto zdięcie z Ebay :

A6169E98-C41F-4667-89D0-B701188213EC.jpeg

Rok temu kupiłem i też pierwszy raz trafił się bez, a w tym roku znowu był kompletny.

Cytat

Filtry te, o identycznych wymiarach, występują w ofercie Renault pod wieloma nr OE. Niektóre są z prefiltrem ( włókniną) inne bez. Dla sprzedawców jest to niestety bez znaczenia.

Filtry te, stosowane są zależne, od specyfikacji pojazdu, od kraju przeznaczenia, klimatu oraz w zależności od programu serwisowego jakim objęte jest auto.

Możesz założyć bez włókniny, najwyżej skrócisz interwał wymiany.

Mi się jeszcze nie zdarzyło kupić bez włókniny. Ostatnio też kupiłem oryginalny filtr i ma naprawdę gruba wloknine w stosunku do np. mana czy filtrona. 

52 minuty temu, onomatopeja napisał:

Mi się jeszcze nie zdarzyło kupić bez włókniny. Ostatnio też kupiłem oryginalny filtr i ma naprawdę gruba wloknine w stosunku do np. mana czy filtrona. 

A kupujesz przez internet na Ebay może?

Nie, koło mnie są 3 sklepy z olejami/filtrami itp. Kupuję w sumie u jednego gościa bardzo konkretny, ma wiedzę i szybko sprowadza. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby coś było nie tak po zakupach u niego. Oryginalny filtr ma jedną wielką wadę, za dobrze filtruje :D Następny będzie mann znów na tych auto ma najlepszego "kopa" (kupiłem teraz oryginał bo był tańszy niż mann odziwo :D).

Wszystkie filtry powietrza, które nabywałem do tej pory posiadały gąbkę. Ostatnio znowu wybrałem oryginał bo okazał się tańszy od pozostałych zamienników. Czy faktycznie grubość tej gąbki ma jakikolwiek wpływ na osiągi? :D 

Przejdę się do sklepu nie daleko i zakupię Manna , jak nie będzie oryginalnego Renault. Te Renault raczej sprowadzają ze Sloveni  i może dlatego tańsze od Mann made in Germany.

2015 był wymieniany tu w Niemczech w Reno  i jest Renault made in Slovenia  i przez internet też zakupiłem ,i patrzę - Made in Slovenia.

W Renault bym chyba najdrożej zapłacił za orginalny filtr.

Edytowano przez Baszar

Kupując Manna, kupujesz filtr oryginalny Renault. Mann też między innymi dostarcza dla Renault.

Ta włóknina nie ma większego znaczenia. Powietrze filtrowane jest przez dużo większą powierzchnię lameli o znacznej gęstości. Zdecydowanie bardziej przydatna była by jako filtr wstępny, przed kabinowym.

Tak ale ta włókniny pierwsza się zapycha i potem zasadniczo wpływa na przepływ powietrza. Kiedyś kupiłem filtry kamoka. Kabinowy po paru miesiącach przestał wpuszczać powietrze a silnik jechał jakby był bez turbiny. Po wymianie nie to auto było. Więc za dobry filtr też nie jest dobry xD jak do mnie Mann najlepszy jest a miałem już filtry Mann, oryginał, filtrona, wix, kamoka. 

Odpisali mi dzisiaj z tego sklepu co kupiłem ten filtr z prośbą o podanie nr.  VIN. Podałem numer i odpisali mi po sprawdzeniu , że filtr do mojego auta jest właściwy, a być może dawno temu wymieniałem stary filtr i dlatego jest jeszcze z włókniną.

Na starym jest data 2015 i wtedy był też robiony servis. Dali mi do zrozumienia ,że teraz już z włókniną Renault nie zakłada?

Pójde jutro do sklepu gdzie mają Manna filtry i zobaczę jak sprawa wygląda z tymi filtrami. Zadzwonię też do Renault.

Dzisiaj bym już zakupił nowy ale się wstrzymałem , bo myślałem że jednak wyślą teraz z włókniną.

5 minut temu, Baszar napisał:

Na starym jest data 2015 i wtedy był też robiony servis.

4 lata temu? :63_astonished: