Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gamst19

Megane IV phI Piszczący pedał sprzęgła

Recommended Posts

To żadna filozofia do pedału sprzęgła zamocowany jest tłok który porusza sie w pomoce wystarczy zdjąć osłonę gumową i będzie widać tuleje którą wystarczy przesmarować 

Tak pod gumowa osłona jest tuleja na sprężynie. Psikalem ja wd40 efektu nie ma. Spróbuje jeszcze jakimś lepszym smarem podobno wazelina w spray’u jest lepsza.

W Aso pompkę rozbierali i smarowali z 5x i nic. Nie maja na to pomysłu. Taki serwis mamy w Gdansku:/

Edytowano przez Gamst19

Spróbuj wazeliną napewno będzie lepsza i posmaruj tuleje ale przy wciśniętym sprzęgle żeby tłok później rozprowadził równo wazelinę

W III generacji też występuje podobny problem, przynajmniej u mnie. Chociaż ten dźwięk bardziej bym nazwał trzeszczeniem. Hałasuje niezależnie od temperatury. W ASO czymś smarowali ale z marnym skutkiem. Na tą chwilę nie drążyłem dalej tematu, ponieważ przyzwyczaiłem się :) 

Przy wciśniętym sprzęgle tuleja jest dużo krótsza bo jej cześć jest w środku. Rozumiem że pryskać na ta odkryta cześć? Czy starać się skierować smar do środka pompki?

Niestety dokładnie już nie pamiętam to robiłem 3 lata temu, ale spróbuj skierować smar do środka pompki bo na tłoku jest gumka która pewnie skrzypi. Widocznie w renault to norma że skrzypi 

Edytowano przez markus755

W Oplu mokka 4 lata walczyłem z serwisami i skrzypieniem pedalu sprzęgła. Żadne aso sobie z tym nie poradziło. Co ciekawe nie skrzypialo zimą. Sprzedałem auto i dalej skrzypialo. Rozebrali mi pół auta. Raz stał w serwisie ponad tydzień.

Mój stał ostatnio 2 tyg, czekali na nowy pedał sprzegla. Wymiana nic nie pomogła. Co ciekawe za każdym razem po serwisie Mistrz serwisu robił tzw objazd i twierdził ze już jest ok. A jak ja za chwile twierdziłem ze jednak nie to zmieniał zdanie. 

Chyba kiedyś kupię sobie automat, a póki co spróbuje ta wazelina w sprayu. 

Dzis rzeczywiście totalny upał ale temperatura nie powinna mieć znaczenia.

W Oplu próbowałem różnych smarow nic nie pomagało. Do dzisiaj zostały mi 2 czy 3 tubki. Teraz mam automat i spokój.

To przy okazji pytanie jak się spisuje automat w Magane 4?;)

Dla mnie świetnie. Mam 28 000 km za sobą i żadnych problemów. Na tym etapie myślę że już nigdy nie będę chciał manuala 

Tez już zaczynam myśleć o automacie, tymczasem muszę się uporać z tym piszczeniem.

dzis upały wiec poziom hałasu i tarcia adekwatny do temperatury. Póki co WD40 nie daje rady, muszę zakupić wazelinę w sprayu to chyba ostatnia moja deska ratunku.

Dzwiek typowo pochodzi z pompki. A ze raz została już wymieniona to jest problem z kolejnym. Poza tym jeśli są one tak wadliwe to za kilka miesiecy problem powróci ehhhh

7 minut temu, Gamst19 napisał:

Póki co WD40 nie daje rady

Bo wd40 to nie jest zbyt dobry środek do smarowania

Wd40 się do tego nie nadaje. Najlepszy smar

Próbuje przez weekend wd40 bo tylko taki środek mam w piwnicy;) a jaki smar polecacie??