Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

45 minut temu, sylwekdm napisał:

- ustawienia które podałeś są dla tych którzy w R-Linku przeszli z softu 2.X na 3.X kiedy linie kamerki dostawały buga.

Ja jestem od początku na sofcie 3.3

Tak, bug powstawał, bo soft przegrywał ustawienia z Megane. Te ustawienia to po są ustawienia jednakowe dla 2.2 i 3.3

To dlaczego ja mam niby ustawienia z Megane jak nigdy nie grzebałem w sofcie?

@sylwekdm A tego to się nigdy nie dowiemy :4_joy: Może miało być megane, ale w ostatniej chwili nałożyli budę kadjara. W każdym razie, te ustawienia które się "bugowały" to były natywne ustawienia jakie miał mój samochód z r-link 2.2. Tutaj screen ode mnie z auta. Może coś pomoże.

IMG_20190109_120930.jpg

• Like 1

U mnie muszą zostać "fabryczne" wartości zaznaczone na czarno. 

IMG_20190829_150456.thumb.jpg.56c6a2dbf42001842a81762cbf377fec.jpg

Wypośrodkowanie kamery ustawiłem w innej zakładce.

IMG_20190905_111828.thumb.jpg.a71e8e841ebc3c096299a76a62e62dc5.jpg

I teraz hak jest na środku obrazu - jeszcze dopieszczenie, aby linie z prawej strony nie były przycięte i koniec.

IMG_20190905_112104.thumb.jpg.7b31c09b308750f65612f713eff1560a.jpg

Edytowano przez sylwekdm

Nie rozumiem.

Piszesz, że: " Koszt całości ok. 100 zł + 3 godziny pracy." + jeszcze kupa zabawy z liniami, kątami innymi pierdołami  jakie tu opisałeś i ...

sprzedajesz to za 60 zł

:35_thinking:

@Andon też dla mnie to jest wszystko dziwne. Chłop najpierw to zamontował, namęczył się żeby skonfigurować, a teraz sprzedaje :35_thinking:

9 godzin temu, Andon napisał:

Nie rozumiem.

Piszesz, że: " Koszt całości ok. 100 zł + 3 godziny pracy." + jeszcze kupa zabawy z liniami, kątami innymi pierdołami  jakie tu opisałeś i ...

sprzedajesz to za 60 zł

Nie "to" tylko kompletną kamerkę za którą dałem 71 zł (reszta zostaje).

Do tego kupiłem 50 szt konektorów - mniej się nie dało - za 20 zł ( jeszcze kilka mi zostało - bo już cześć rozdałem forumowiczom)

i przewód czterożyłowy za 10 zł - wtyczkę czteropinową miałem swoją -więc za wyszło za wszystko - 100 zł

Kamerkę sprzedaję, bo była jednak używana za 60 zł - z kosztami przesyłki dla kupującego, więc tak jakby kupował na aliexpress.

Nie będę przycinał na forumowiczach - czy to takie dziwne?

Wykazałem dla potencjalnych kupców, że ta kamerka jako nieliczna działa z R-Linkiem bez przeróbek więc kupujący ma sprawdzony produkt.

(Podpinałem dwie inne z ali - były takie szumy, że nic nie było widać).

Wyjście mojej wiązki mam na cinch-e,  u mnie podłączenie kamerki jest plug and play.

Zabawę z liniami i ddt4all lubię - przynajmniej jest pretekst uciec do garażu przed żoną ;)

Wiązkę i tak musiałem pociągnąć i ona zostaje. Kamera cofania również, tyle, że inna i inaczej zamontowana. 

Jak ukończę nowy projekt, to się nim pochwalę na forum.

Pozdrawiam.

Ps. 

Montowałem ostatnio lusterko fotochromatyczne wg tego tuorialu:

https://www.planeterenault.com/forum/kadjar-tuto-d-installation-d-un-retroviseur-electrochrome-t49587.html

I została mi kompletna wtyczka do lusterka z konektorami bo były pakowane po dwie - jeśli by ktoś potrzebował.

Lusterko (jak nowe) za 20 zł kupiłem tutaj:

https://allegro.pl/oferta/lusterko-wewnetrzne-qashqai-j11-x-trail-t32-7352343454

Edytowano przez sylwekdm

Dnia 30.08.2019 o 09:43, Qbak napisał:

Większość kamerek chińskich ma takie zgrubienie na kablu, jest tam LDO i rezystor na wejściu do obniżenia napięcia. Jak się go zewrze to tak, żeby na LDO trafiało 6V z R-Linka to na wyjściu będzie 3.3V, czyli tyle ile kamera potrzebuje.

Potwierdzam - rezystor zwarty i teraz każda chińska kamerka z LDO działa z 6v z R-Linka. Przed zwarciem były szumy jak w burzę śnieżną.

IMG_20190918_164737.jpg

IMG_20190920_154445.jpg

Dnia 8.07.2019 o 21:33, sylwekdm napisał:

Witam,

Może ktoś już przerabiał montaż kamery cofania w Kadjarze? 

Czy mogę mieć nadzieję, że wiązka będzie już poprowadzona?

Pozdrawiam

Wczoraj zamontowałem nareszcie kamerkę cofania w swoim Kadjarze, kamera oryginalna kupiona na aukcji za 200 zł montaż banalny instalacja już była w tylnej klapie wystarczyło uruchomić ją w ddt4all i działa. Samochód z kwietnia 2019 wersja Intens. 

Hej, a jakim sposobem fizycznie obniżyłeś kamerę? skośnie podcięta podkładka gumowa?

9 minut temu, djtm napisał:

skośnie podcięta podkładka gumowa?

Tak.

IMG_20190903_191537.thumb.jpg.307be0ccbed23343bd856eed5d1e0ef9.jpg

Ale zamiast się w to bawić można zakupić taką:

NVOX_CM360_ntsc.thumb.jpg.628d8d21df05212a8472fd825e3596b8.jpg

Tylko w tej trzeba usunąć (zewrzeć) LDO - aby działała z 6V R-Linka.

Dziękuję, podlinkujesz? Przy tej wskazanej trzeba jeszcze robić korekty w ddt4all? Mówimy o megane 4

Napisano (edytowany)

30 zł z wysyłką

za 30 zł z wysyłką.

Albo to samo:

69 zł + wysyłka

Potrzebujesz bez linii, bo są dodawane przez R-Linka.

Jak dobrze ustawisz pion to nic nie będziesz musiał regulować, tylko uaktywnić w ddt4all.

Edytowano przez sylwekdm

orientuje się ktoś czy można te uniwersalne kamery montować też na pionowych płaszczyznach? Czy obraz automatycznie się odwróci?