Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chromowane nakładki na grilla


wynek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

rozważam instalację takich nakładek:

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-iv-hb-sd-listwy-nakladki-grilla-7193262322

 

Bardzo fajnie takie listwy wyglądają, jednak zastanawiam się jak jest z trwałością w tym akurat miejscu - czy to się będzie porządnie trzymać? Bawił się ktoś w takie doklejki? Przyklejanie chromów na boki czy na klapę z tyłu to nie problem, ale jednak grill dostaje i oporem powietrza i deszczem, więc byłoby mi szkoda, jakbym po miesiącu zgubił kawałek.

 

Pozdrawiam,

Wynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - mój błąd, czyli te najtańsze wersje nie mają nawet chromu na grillu. To już jest przeginanie pały. Ja chyba muszę sobie taką taniznę obejrzeć - ciekaw jestem jak to w środku wygląda skoro na takich listewkach oszczędzają.

 

Jeśli te allegro są montowane jak oryginały to nic im się nie powinno stać. Ja tylko poszukałbym tych listewek na aliexpress - bo pewnie te stamtąd są, a cena będzie 50% niższa.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a te z allegro są przyklejane... Pewnie po czasie dostanie się tam woda i zaczną odłazić. Czy powierzchnia do której miałyby być przyklejone jest płaska, czy są tam jakieś przetłoczenia? Nigdy się temu nie przyglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zamontować oryginalne listwy. Są dostępne na portalach aukcyjnych. Pytanie, czy sam grill czymś się różni w Limited i niżej. Jest szansa, że zaoszczędzono na otworach... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MarcinDe napisał:

Aha - mój błąd, czyli te najtańsze wersje nie mają nawet chromu na grillu. To już jest przeginanie pały. Ja chyba muszę sobie taką taniznę obejrzeć - ciekaw jestem jak to w środku wygląda skoro na takich listewkach oszczędzają.

 

Jeśli te allegro są montowane jak oryginały to nic im się nie powinno stać. Ja tylko poszukałbym tych listewek na aliexpress - bo pewnie te stamtąd są, a cena będzie 50% niższa.

 

Już tu pisałem kiedyś w temacie porównawczym, że jak kiedyś dostałem zastępczą MIV w bieda wersji z manualną skrzynią to jak wsiadłem do swojego po tygodniu (mam Intens z EDC i wszystkie pakiety oprócz aktywnego tempomatu) to czułem się jakbym wsiadł do klasy D  :4_joy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2019 o 11:57, MarcinDe napisał:

Aha - mój błąd, czyli te najtańsze wersje nie mają nawet chromu na grillu. To już jest przeginanie pały. Ja chyba muszę sobie taką taniznę obejrzeć - ciekaw jestem jak to w środku wygląda skoro na takich listewkach oszczędzają.

 

No tu się mylisz, bo nie wiem od czego zależą te chromy - kupiłem winter edition, więc nie powiedziałbym, że była to tanizna, jednak chromów na froncie niestety brak, a w środku wygląda jak w widać w załączniku. Dzisiaj poprzyglądam się temu grillowi i porobię zdjęcia, może uda się porównać z bliska z kimś kto ma chromy.

 

Dzięki za radę z aliexpress, na razie ich co prawda nie znalazłem, ale pewnie masz rację, że to to samo tylko w innej cenie.

IMG_20190712_214647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek spokojnie, to nie to że ja się oburzam, po prostu robię sprostowanie, że nie tylko najtańsze wersje pozbawione są chromu, co by na forum nie było błędnych informacji. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen:

https://renault.zdunek.pl/tinymce/source/NOWE DOSTEPNE OD REKI SOPOT/gebal/megabne72490/844274499_6_1080x720_iv-grandotur-zen-energy-tce-130-wyprzedaz-2016-_rev003.jpg

 

Intens:

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/PL/personal-cars/megane/lff-megane-grandcoupe/00111244.JPG.ximg.l_full_m.smart.jpg

 

Rozbudowany tunel środkowy + brak wajchy od ręcznego robi znaczącą różnicę, pomijaj już częściowy wyświetlacz zamiast analogowych zegarów plus pakiet Multimedia 8,7''. Naprawdę jak się wsiądzie do dwóch takich to w jednym człowiek się czuje jakby wsiadł do innego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!