Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Dzień dobry

Kilka dni temu, przy normalnej eksploatacji, w trakcie jazdy, zaświecił się "kluczyk" i komunikat na pomarańczowo: "Skontroluj skrzynię biegów". Skrzynia weszła (chyba) w tryb awaryjny i zmieniała biegi przy innych obrotach silnika. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik i po kilku sekundach uruchomiłem ponownie. Kluczyk nie zaświecił się, nie wykryto żadnych błędów i wszystko wróciło do normy.

W sierpniu będę miał przegląd serwisowy po roku i 11 tys km, to zgłoszę w/w zdarzenie.

Czy ktoś miął podobny przypadek ?

Nie miałem i osobiście nie słyszałem o podobnym przypadkach od znajomych posiadających EDC. Mam natomiast pytanie czy skrzynia zachowywała się (przed pojawieniem się kluczyka) inaczej niż zwykle? W sensie bardziej poszarpywała niż zwykle? Czy raczej w normie i kluczyk wraz z opisem wyskoczył zupełnie przypadkowo?

Przed pojawieniem się "kluczyka" i komunikatu oraz po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu, wszystko było OK... :35_thinking:

Czyli podejrzewam po prostu głupawkę elektroniki, nic więcej. U mnie już dwa razy w ciągu całej eksploatacji (nalatane 36k km) dwa razy wyskoczył komunikat "awaria układu hamulcowego, zatrzymaj samochód) i wszystko na czerwono, nawet na Head Upie jebutny napis na czerwono STOP i wszystko zaczęło piszczeć. Za pierwszym razem to prawie zawału dostałem bo to było na autostradzie przy około 200 km/h. Tak więc można sobie wyobrazić, że zrobiło mi się trochę ciepło. Na szczęście wszystko działało sprawnie, zatrzymałem się, wyłączyłem silnik i po załączeniu ponownie był już komunikat "skontroluj hamulec postojowy". Tak więc spuściłem elektryczny ręczny manualnie (przytrzymując dłużej), zapiąłem ręczny na nowo, wyskoczyła kontrola układów, wszystko OK. Ale spodnie prawie brązowe :8_laughing:

pewnie błąd elektroniki

Dnia 30.07.2019 o 09:36, Geble napisał:

Za pierwszym razem to prawie zawału dostałem bo to było na autostradzie przy około 200 km/h.

No taki komunikat przy 200 km/h to już nasrane w zbroje bym miał :4_joy:

Chyba więcej nie kupie Renault :D Meganka dzielnie podtrzymuje wszelkie stereotypy o Francuzach.

Napisano (edytowany)

Zmieliło uszczelniacz na wyjściu półosi ze skrzyni i wyleciał prawie cały olej, a ten, który pozostał w skrzyni, był z opiłkami.

Edytowano przez piotrh1975

Nie rozumiem podejscia serwisu skoro wywaliło uszczelniacz sciągają skrzynię w 24h obojętnie skąd i wkładają.

W tej chwili jeśli możesz powiedzieć to niby na co czekają?co za paranoja musi być decyzja!jest czrno na białym i łaski nie robią.Auto chociaż dostałeś zastępcze?

Nie wiem czy to każde ASO tak filozofuje czy tylko Renault.

Zakończyło się na wymianie gwarancyjnej całej skrzyni biegów... podobno to pierwszy taki przypadek.

Trochę czekałem, bo cała operacja od ujawnienia do oddania auta trwała prawie 4 tygodnie, ale mam nadzieję, że wszystko już będzie OK.