Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Bobrzun

Ogólne Komunikaty "ryzyko awarii silnika" "skontroluj..."

Recommended Posts

@aniewa

@Andrzej-2010

Bardzo możliwe, że i pompa, ale żaden z nich nie gwarantuje mi, że po wymianie problem zniknie (czyli sami nie są do końca pewni?).

Czytałam o objawach pompy i żaden z nich nie prezentuje się: auto nie dymi, nie szarpie, zawsze odpala i nigdy nie zgasło. No chyba, że zapalająca się lampka z komunikatem "ryzyko awarii silnika" to dopiero początkowy sygnał pompy.

Komunikat wyskakuje w momencie, gdy jest wzniesiesie, przez co auto traci moc i żeby utrzymać prędkość trzeba docisnąć gazu, ale wystarczy tylko zdjąć na sekundę nogę z gazu by komunikat zniknął i auto jedzie dalej bez problemów. Praktycznie jeżeli nie dociska się nagle/gwałtownie gazu (w przypadku gdy jest wzniesienie i trzeba docisnąć pedał gazu by utrzymać prędkość albo przy "gwałtownym" wyprzedzaniu, czyli hamujesz bo masz auto przed sobą i potem musisz dodać gazu, by nabrać rozpędu tak żeby zdążyć wyprzedzić) to komunikat nie pojawia się.

Po południu odbieram auto i dopytam się mechanika co i jak o regulatory.

Bardzo jestem ciekaw jak zakończy się twoja historia Ane21 , 

W mojej megance prawie identyczne objawy na wzniesieniu "ryzyko awarii silnika" po zdjęciu nogi z gazu komunikat znika, po z czytaniu na obdII pokazało błąd "małą nieszczelność w układzie paliwa"  faktycznie są pęcherze powietrza w układzie paliwa zaraz za gruszką , więc wymieniłem filtr na knechta i dalej to samo , zauważyłem malutkie pęcherzyki idące z metalowego przewodu z baku ale po wymianie tzw "smoka/pompy" w baku to samo , dzisiaj wypiąłem powrót od przelewów  i okazuje się  że bardzo się pieni i sporo powietrza w nim , ...wtryski? dodam ,że jak powrót wlatywał do karnistra a nie do baku to na zasilaniu paliwem malutkie pęcherzyki zniknęły i leciało czyściutkie paliwo.

9 godzin temu, 11palcow napisał:

dodam , że jak powrót wlatywał do karnistra a nie do baku,

to na zasilaniu paliwem malutkie pęcherzyki zniknęły i leciało czyściutkie paliwo.

Istotne jest aby nie było pęcherzy powietrza pomiędzy ;

-  filtrem paliwa a pompą wtryskową.

Narazie zero nowych wiadomości :41_pensive: Mechanik sprawdził cały układ paliwowy i nic. Elementów (regulatorów) przy pompie nie sprawdził, bo mówi, że nie zajmuje się tym i muszę udać się do pompisty. Z wizytą u pompisty wstrzymaliśmy się. Najpierw mamy wymienić zaworek, który już pokazywałam na zdjęciu wyżej i w tych dniach zorientowaliśmy się, że pedał gazu kiedy dociska się do końca to jakby "przeskakiwał" (nie umiem nawet tego sprecyzować i nie wiem czy tak było, czy dopiero teraz zorientowałam się) Czekamy na zamówioną część a póki co używamy auto, które pracuje sprawnie. 

Pedał gazu zachowuje się prawidłowo, posiada tak zwany punkt oporu wykorzystywany podczas jazdy z ogranicznikiem prędkości

hmm może rzeczywiście to wina  regulatora ciśnienia lub pompy (identyczny  przypadek "ryzyko awarii silnika" na wzniesieniu i "skontroluj układ wydechowy" po dłuższej trasie , który sam znika) dzisiaj pozbyłem się powietrza w układzie  (miałem nadzieje ,że to winowajca ) niestety komunikat dalej się pojawia ,  test przelewowy wtrysków ok wszędzie równo  - wygląda ok , jedynie zastanawia spienione paliwo na powrocie ...pompa do regeneracji ?