Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy wymieniać akumulator ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem na wakacjach w Chorwacji, po 2 dniach nie odpalania auta chciałem je odpalić lecz po wsadzeniu karty wyświetlały się błędy ( skontroluj skrzynie, hamulec reczny ) i zegary przygasały ( komunikatu akumulator rozladowany urchom silnik nie wyskakiwał ) , na następny dzień odpaliłem auto przez kable. Ładowanie na woltomierzu bez skoków. Po tym czasie auto odpalane juz 10 razy i wszystko pali na dotyk. Czy trzeba wymieniać aku ? Dolewać elektrolit ? Aku oryginał Reno nissan 5 letni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy codziennej jeździe powinien spokojnie wytrzymać kolejną zimę. Procesy fizykochemiczne w akumulatorze powyżej 20 stopni są lawinowe. Czasowa utrata pojemności dotyczy głównie starszych akumulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat, dzis przy porannym myciu auta 30 minu sluchania muzyki i aku zdechł, auto nie odpaliło. Dało rade odpalić przez kable.

Pytanie następujące:

Czy tak wygląda seryjnie montowany aku ? być może zbliża sie jego koniec, a być może problem jest gdzieś indziej

20190824_170730 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko książkowo. Zadaj sobie pytanie, kiedy ostatnio akumulator był naładowany na max i ile rozruchów zrobiłeś  po tym czasie.

Nie wiemy na jakiej głośności grałeś podczas mycia, tzn ile Ah z niego pobrałeś. Problemu gdzie indziej bym nie podejrzewał. Najlepiej go naładować i podjechać do sprawdzenia jego sprawności. Fachowcy od aku robią to za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 23:07, michal047r napisał:

Witam, byłem na wakacjach w Chorwacji, po 2 dniach nie odpalania auta chciałem je odpalić lecz po wsadzeniu karty wyświetlały się błędy ( skontroluj skrzynie, hamulec reczny ) i zegary przygasały ( komunikatu akumulator rozladowany urchom silnik nie wyskakiwał ) , na następny dzień odpaliłem auto przez kable. Ładowanie na woltomierzu bez skoków. Po tym czasie auto odpalane juz 10 razy i wszystko pali na dotyk. Czy trzeba wymieniać aku ? Dolewać elektrolit ? Aku oryginał Reno nissan 5 letni 

Jeśli przejechałeś tyle km. i po 2 dniach akumulator siadł to jest do wymiany ,przecież ładował sie ponad 12h podczas jazdy i powinień być naładowany na full to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jabrze napisał:

Wszystko książkowo. Zadaj sobie pytanie, kiedy ostatnio akumulator był naładowany na max i ile rozruchów zrobiłeś  po tym czasie.

Nie wiemy na jakiej głośności grałeś podczas mycia, tzn ile Ah z niego pobrałeś. Problemu gdzie indziej bym nie podejrzewał. Najlepiej go naładować i podjechać do sprawdzenia jego sprawności. Fachowcy od aku robią to za darmo.

CIeżko mi teraz stwierdzić kiedy był na max naładowany.

OK, to po jakim dystansie można zakładać ze powinien być naładowany na max ? Czy raczej powonieniem skorzystać z prostownika?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Quentin88 napisał:

X

 

Prostownik transformatorowy powinieneś użyć do naładowania akumulatora przed jego sprawdzeniem.

Ja nie wiem, jak Ty eksplatujesz samochód? Może odpalasz go sporadycznie? Po czterech godzinach ciągłej jazdy jest naładowany.od Twojego stanu.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie robie 15km w jedną, 15 k w drugą stronę, po ok 25-35min.

to chyba mało żeby dobrze naładować aku ?


Mogę ładować bez wyciągania aku ? mam stary prostownik eltrona  z wyborem natężenia od 2-5A

Przechwytywanie.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest porządny prostownik. Nic nie musisz wypinać do ładowania.

Twoja jazda o połowę czasu przewyższa bieżące doładowanie.

Jeśli sprawność akumulatora jest poniżej 70% to później obniża się w krótkim czasie. Wysokie temperatury powietrza działają na niego niekorzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator też się kiedyś kończy, więc w tym wypadku pewnie jego żywot się zakończył. Miałem podobnie, codziennie jeżdżę po +-100km na trasie, a na drugi dzień nie mogłem odpalić auta. Doładowanie go pomagało tylko na jakiś czas, po nocy i tak padał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!