Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy wymieniać akumulator ?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lufa napisał:

X

Ja również to pamiętam. Pierwszy swój samochód kupiłem od wujka. Było to oryginalne Renault 12 ze strefy dewizowej dla VIP-ów. Poleciała mi tarcza sprzęgłowa. Nowa od Dacii 1300 była mniejsza. Też było nitowanie. Ktoś okładziny docisnął i nawiercał. O zmianie słoneczka nie było mowy.

Dobrze że te czasy już za nami - ale odbiegam od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak te akumulatory bezobsługowe rozwiercają i dolewają wody potem zaklejają to silikonem wygląda to bardzo amatorsko, bo to właśnie brak możliwości dolania wody jest powodem tak szybkiego wyrzucenia akumulatora. Robią akumulatory bezobsługowe żeby właśnie nie móc dolać wody i kupić nowy żeby gospodarka się kręciła, dla bezpieczeństwa jest to ok ale dla naszych portfeli niestety nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra właściwie powtórka z rozrywki. 15 minut drzwi pootwierane, w każdej żarówka, na suficie 2x3 żarówki do tego muzyka z radia i komunikat rozładowany aku załącz silnik. Silnik nie odpalił.

Kupiłem wcześniej multimetr i zrobiłem najpierw pomiary.

Przed uruchomieniem 12.44 z otwartymi drzwiami, z zamkniętymi 12,09

przy rozruszniku spadło do 10,48 potem przy ładowaniu 14,48

światła długie, radio, klima 14,37

 

obecnie 11,97 i nie odpala.

 

Co Wy na to ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, luktal napisał:

czeka Cię wymiana akumulatora i to raczej wcześniej niż później

Lepiej wcześniej, żeby się nie przepalały żarówki. On ma za dużą rezystancję wewnętrzną i występują przepięcia wywołane zmianami napięcia odniesienia dla alternatora.

Najbardziej obrywają te najniższych mocy, czyli podświetlenia wnętrza przy jeździe na światłach mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi wyjaśnić tak bardziej technicznie? ja tylko zauważyłem ze po wyłączeniu silnika szybko spada napięcie, gdy dalej są źródła poboru włączone. Może to jest kwestia tego ze cos zbyt mocno kradnie prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Quentin88 napisał:

Może to jest kwestia tego ze cos zbyt mocno kradnie prąd?

Nic z tych rzeczy. Maleje napięcie, bo przy rozładowaniu masowo narasta jego rezystancja wewnętrzna. Mając drugi miernik możesz zrobić doświadczenie.

Tak jak napisałem wcześniej - to podwyższona temperatura zabija starsze akumulatory. Zmiana właściwości fizykochemicznych następuje lawinowo i zaczyna się proces "gubienia" wewnętrznej izolacji; - następuje samorozładowanie. Dotknij obudowy akumulatora. Niektóre wtedy są cieplejsze od otoczenia. Tylko obniżenie temperatury zewnętrznej spowolni ten proces. Gorsze, że przy jeździe będzie występował powtórnie, czyli masz ładowanie, którego nie masz. Taki będzie finał. Pięć minut po jeździe już nie odpali.

Nie jedna osoba już się o tym przekonała.

Dokonałeś prędzej wszystkich czynności, żeby sumienie było czyste. U Ciebie jest akumulator.

Przy podobnym zdarzeniu znajomego naciągnięto dodatkowo na wymianę alternatora, bo samochód podstawił na lawecie. Tu niewątpliwie go naciągnięto, ale pomimo dużej kwoty był zadowolony, bo zrobiono szybko tuż przed urlopem. Starego nawet nie oglądał.

Gorsze, że to zrobili pracownicy mojego kolegi - ale ja musiałem milczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też czeka wymiana akumulatora na nowy. Stary służy mi o nowości 8,5 roku. Właśnie jaki polecacie do benzyny 1,4 tce .Myślałem o Varta Silver Dynamic 54 Ah albo EXIDE PREMIUM 53Ah. Oryginalny miałem 60Ah.

Edytowane przez ksylas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ksylas napisał:

x

Przeczytaj temat od początku. Dobierz tyko gabaryty i pojemność. Kiedyś bardzo dobry był S4 ale jakość ich na nasz rynek strasznie spadła. Centry i Jenoxy to wielka niespodzianka. Zdarzały się dobre, ale większość była tragiczna. W żadne wynalazki sieci handlowych nie wierzę. Zaufałem jednej firmie i od lat je stosuje  w swoich samochodach - nigdy nie miałem z nimi problemu, chociaż na co dzień je obserwuję. Ostatni na drugi montaż się wysłużył się w dieslu prawie po 8 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.08.2019 o 16:09, ksylas napisał:

Witam. U mnie też czeka wymiana akumulatora na nowy. Stary służy mi o nowości 8,5 roku. Właśnie jaki polecacie do benzyny 1,4 tce .Myślałem o Varta Silver Dynamic 54 Ah albo EXIDE PREMIUM 53Ah. Oryginalny miałem 60Ah.

ja mam oryginalny 70/720
a zalecane to 60-65ah zastanawia mnie skad ta rozbieżność.
 

Byłem dziś u "majstra" od aku cośtam pomierzył. mówił że ma połowe czegoś... teraz nie wiem o czym mówił czy 33ah czy 330A  gdzie oryginalny to 70/720. Ale nie naciagał na koszty mowił zeby najpier podładować prostownikiem... to w końcu mogę go ładować na 2-3A nie wyjmując z samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi latem padł aku to kupiłem taki prostownik i po naładowaniu z podłączonym aku w aucie chodzi do dzisiaj. Także spokojnie można ładować. 

 

 

 

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/akumulatory-samochodowe-i-akcesoria/ladowarki-akumulatorow/ladowarka-do-akumulatora-608201/

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!