Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

KDKJ

PyRen a filtr cząstek stałych

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanko. Według VINu, ASO, schematów wychodzi na brak FAPa/DPFa (podjadę jeszcze na stację diagnostyczną w celu sprawdzenie czy jest ta nieszczęsna puszka). Problem polega na tym, że PyRen pokazuje: "Filtr cząstek stałych   Z". Chcę to jeszcze sprawdzić na wersji angielskiej, ale mam dylemat czy na pewno Z powinno mieć wartość bitową 00 a BEZ 10. Ma ktoś pod ręką Meganę 2 z/bez filtra stałych i sprawdziłby co u niego pokazuje? Dziś mi laptop umarł i nie zdążyłem angielskiej sprawdzić.

Pozdrawiam,

Krystian

Napisano (edytowany)

Tam sprawdzałem. Wyszło "Particle filter No" i "WITHOUT PARTICLE FILTER"

Według schematów w dialogysie też brak filtra (M9R700). Dziwi mnie, że w komputerze jest włączony filtr cząstek stałych. Powinienem go wyłączyć czy zostawić jak jest? 

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check?su=v6o2qu0mjta6

/edit:

Wyłączyłem w PyRenie DPFa. Za jakiś czas dam znać czy wszystko ok.

Edytowano przez KDKJ

Z tyłu auta masz dziurę - to pogmeraj palcem i jak będziesz mógł po ścianie pisać to znaczy że dpf-a brak.

Napisano (edytowany)

Filtra nie mam na 100%. Sprawdzałem czy mam puchę na stacji diagnostycznej. @krzychu73

Filtry pozmieniałem i byłem ciekaw czy nie pojawił się żaden błąd (w poprzedniej Megane po zmianie filtra paliwa pojawił się błąd związany z dawką paliwa).

Troszkę jeszcze w DDT4ALL pogrzebałem i... Mam inny przebieg na liczniku i inny na wtryskach/FAPie (którego de facto nie mam). Czyżby zostało skręcone 100k km na granicy? 

785412219_Zrzutekranu(9).thumb.png.279015f42f9ef1487b1d75435d08f538.png63903097_Zrzutekranu(10).thumb.png.38c4ca790fffd82c955a62bd9b3a626a.pngimage.thumb.png.6dde306990c3e8af1efe04a68ea311b0.png

Edytowano przez KDKJ