Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phI uszkodzona linka mechanizmu podnoszenia szyby

Recommended Posts

Witam, Chciałbym zadać pytanie czy warto "bawić" się w naprawę uszkodzonej linki poprzeż użycie zestawu naprawczego? tutaj powstaje problem nawinięcia na bębenek. Czy może lepszą opcją będzie zakup "gotowego" kompletnego mechanizmu podnoszenia wraz z linkami i prowadnicami szyby. koszt zakupu mechanizmu to około 100zł na allego, a zestaw naprawczy około 40 zł. Dziękuję za rade. Ps. Może gdzieś występuje manual jak wymienia się mechanizm? dziekuję za odpowiedź. 

Ja twierdzę, że co oryginał to oryginał. Robiłem jedną i drugą metodą. Byłem zmuszony szybko po włamaniu wymienić na podróbę, bo była uszkodzona rolka prowadząca górna.

Nie wiem, czy jest manual, bo z niego nie korzystałem, ale sama wymiana linek i rolki napinającej jest bardzo łatwa. Pracy jest prawie tyle samo.

14 minut temu, grom1991 napisał:

żeby wymienić linkę trzeba wyciagać prowadnice? czy można to zrobić na "aucie"  ? 

Niestety trzeba. Szybę wypinasz i podnosisz ręcznie do góry zabezpieczając przyssawką, żeby nie spadła. Podstawianie jej od dołu przeszkadza w wyjęciu i włożeniu prowadnic.

Nie mając przyssawki do przenoszenia szyb najlepiej ją wyjąć. Te tanie prowadnice to daleki wschód.

Ja zmieniałem cały mechanizm z silniczkiem po tym jak silnik padł i poskręcało linki. Szyba mi wtedy odpadła. Podnieśliśmy ją ręcznie i zablokowaliśmy deseczką. Mechanizm był używany z Allegro. Kosztował niewiele.

Ja zmieniałem niedawno u siebie, cena zaleznie od wersji ok.100zl na allegro. Kupuj calość, robota dość prosta, rozkrecasz, wyciagasz, wkladasz nowe prowadnice. Do wymiany samych linek sa filmiki na yt ale nie polecam, wiecej nerwow niz to warte. 

Dnia 14.09.2019 o 22:51, grom1991 napisał:

Witam, Chciałbym zadać pytanie czy warto "bawić" się w naprawę uszkodzonej linki poprzeż użycie zestawu naprawczego? tutaj powstaje problem nawinięcia na bębenek. Czy może lepszą opcją będzie zakup "gotowego" kompletnego mechanizmu podnoszenia wraz z linkami i prowadnicami szyby. koszt zakupu mechanizmu to około 100zł na allego, a zestaw naprawczy około 40 zł. Dziękuję za rade. Ps. Może gdzieś występuje manual jak wymienia się mechanizm? dziekuję za odpowiedź. 

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś. Masz czas to się baw lecz czytając Twoje pytanie to lepiej niech ktos, kto ma pojęcie się tym zajme

Edytowano przez Dandiego82