Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chce kupić Megane IV


ChetnynaMegan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w nicku robię przymiarki do nowego auta. Jednym z faworytów jest Meganka. Wybór padnie na najsłabszą wersję benzyniaka 1.3 w wersji sedan (bo żona innego nie chce :D i inny nie jest potrzebny) i drugiej lub trzecie wersji wyposażenia, bez zbędnych bajerów. Dlaczego? Poruszam się w 90% po drogach powiatowych głównie sam, robię rocznie około 18000 km. Auto, jak już kupię to na przynajmniej 10 lat. Obecną Octawką 1.9 TDI jeżdzę 20 lat, przebieg 330000 km. Auto było zakupione jako nowe. Nigdy nie zaniedbałem żadnych czynności obsługowych i auto nigdy mnie nue zawiodło. I teraz do meritum.

Jak widzicie mój pomysł zakupu Meganki? Czy mogę liczyć, przy właściwym dbaniu o auto o niezawodną eksploatację Meganki? Ewentualnie na jakie niemiłe niespodzianki muszę się przygotować. Proszę o szczere wypowiedzi. Dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie. Poczytaj forum.

Jeżeli nie chcesz być w gronie niezadowolonych to poczekaj na lift megane lub lepiej na nową ocatvie(premiera w listopadzie) albo kup poliftowa 3 z wyprzedaży jeżeli nie zależy ci na najnowszym modelu. 

Mam w domu octavię 3 i megane 3 i pomiędzy tymi samochodami jest przepaść jeżeli chodzi o wytrzymałość. Pod koniec roku wymieniam swoje auto i pewnie będzie to octavia 4. Zastanawiałem się nad talismanem ale nie ma tam silnika który można porównać do pancernego 2.0tdi ze skrzynią dsg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum masz sporą lekturę. Poczytaj. W skodzie z benzyn będzie 1,5 tsi i 2,0 w rsie. To dobre silniki, mocne i mało palą. Bo 1.0 tsi to raczej do fabii, scali. Chyba że nie zależy ci na osiągach. 

 

Na dniach pojawi się nowy golf, nowy seat Leon, poczekaj. Po co kupować nowe=stare auto (megane4) lub poczekaj na lifting. Przecież znowu kupujesz auto na lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy golf wydaje się ciekawa opcja. Megan IV też jest spoko. Pomyslalbym jeszcze nad sceniciem.  

W każdym z tych aut będziesz miał te same problemy. Nie ma już aut bezobslugowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie MIV to dobry wybór. Pamiętajmy o cenie, która w przypadku Renault jest mocno atrakcyjna. 
Dużo osób pisze, że miało problemy z wodą w drzwiach czy klapą bagażnika. U nas po 15tyś (lekko ponad rok) nie dzieje się kompletnie NIC, a z tego co już się orientowałem, ASO w większości przypadków radzi sobie z tymi "typowymi usterkami". 
Teraz praktycznie w każdym aucie z tego segmentu coś się psuje/wymaga naprawy. Samochodów bezobsługowych już nie robią ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zurad napisał:

(...) U nas po 15tyś (lekko ponad rok) nie dzieje się kompletnie NIC, a z tego co już się orientowałem, ASO w większości przypadków radzi sobie z tymi "typowymi usterkami". (...)

 

Spokojnie. Jeszcze wszystko przed Tobą ;) Ja należę do mało jeżdżących. "Typowe" usterki wystąpiły więc dopiero po 2,5 roku użytkowania i 30tyś km.

 

@ChetnynaMegan, jeśli szukasz samochodu, którym do serwisu planujesz jeździć jedynie na wymianę oleju, sugeruję jednak zajrzeć do salonów innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chucky80

 

Zobaczymy jak będzie, na auto jest jeszcze gwarancja więc jak coś zacznie się dziać będę jeździć do ASO i tyle. Nie bronie MIV, bo rzeczywiście "typowe" usterki tego modelu nie powinny wgl istnieć ale nie oszukujmy się - cena nie wzięła się znikąd, jeśli podobnej klasy auto, z podobnym wyposażeniem u konkurencji kosztuje +20tys drożej to coś za coś i tyle. Mam jednak nadzieje, że uda się przejeździć w miarę spokojnie najbliższe +/- 5 lat i dobić do przebiegu rzędu 80-100tys a potem najwyżej auto się zmieni, takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zurad napisał:

(...) na auto jest jeszcze gwarancja więc jak coś zacznie się dziać będę jeździć do ASO i tyle. (...)

 

Jasne, ja mam rozszerzoną. Tylko, że ja nowy samochód kupuję dla świętego spokoju. Do serwisu mogę równie dobrze jeździć z używanym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chucky80

oczywiście masz racje, kupując nowy samochód te pierwsze powiedzmy 5 lat powinien być spokój i tyle, niestety z MIV tak nie jest, ale na pocieszenie powiem, że u nas przynajmniej te samochody jeżdżą - mam w pracy kolegę z i30 z 2019roku. 2 razy miał problem z odpaleniem 1.4 MPI (musiał odpinać akumulator) i z tego co mi mówił, na jakimś forum parę osób pisało, że też ma takie problemy. W zasadzie w każdym nowym aucie coś wychodzi prędzej czy później, niemniej jednak troche to dziwne, że nowe auto i się psuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!