Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam, mam problem ze swoją Meganką II... Nie mogę uruchomić auta, ponieważ dioda immobilizera ciągle świeci podczas próby rozruchu silnika. Rozrusznik nie kręci, włącza się także wentylator na najwyższy bieg oraz są dwa charakterystyczne dźwięki "piknięcia".

Czasami po 20min prób udaje się uruchomić auto... Czasami odpali po 5min i będzie odpalał kilka razy i nagle przestaje... Nie wiem o co chodzi ! Napewno nie puszcza Immobilizer, ale dlaczego?

Sprawdzone bezpieczniki na klemie plusowej, a nawet zamieniona cała klema ! Zamienione 3x moduły UCH 100% sprawne i nic, dalej to samo...

Jakieś rady?

55 minut temu, skrzako napisał:

x

Masz również HF i czy jest tak samo?

Prawdopodobnie masz problem z połączeniem komputera wtrysku z modułem zabezpieczeń i połączeń pod maską silnika.

Tu masz opis problemu dla silnika 1,9 dci.

2016335972_przyczynapracywentylatora.thumb.jpg.637c25ddbf39e32e1c639a83a936abd8.jpg

50 minut temu, jabrze napisał:

Masz również HF i czy jest tak samo?

Tak. Mam Hands Free. Objawy takie same...

Dodam jeszcze, że próby komunikacji Clip'a z komputerem silnika są nieudane. Nie łączy się z kom.Silnika

Jak chcesz to sprawdź połączenie o którym wspomniałem powyżej. Kilku userom to pomogło.

Dzięki bardzo za konkretne naprowadzenie... Z pewnością jutro sprawdzę to połączenie

Złącza brązowe w UPC z tego co pamiętam są dwa. Które to konkretnie ? Z małą wtyczką czy większa?

Chodzi o wtyczkę 12 pinową dwurzędową. Pin 2. Przewód według schematu pomarańczowy.

Masz problem z połączeniem na linii ECU - UCH. Po drodze jest blokada kierownicy. Taki efekt jest też jak brakuje zasilania na ECU. Obejrzyj dobrze klemy i przewody na nich. Często na pozór trzymające się przewody, wcale dobrze nie przewodzą i się dobrze nie trzymają.

Dnia 6.10.2019 o 20:48, aniewa napisał:

Jak chcesz to sprawdź połączenie o którym wspomniałem powyżej. Kilku userom to pomogło.

Sprawdziłem to połączenie (jest to pomarańczowy przewód) i jest okey... Nie widać żadnych śladów uszkodzeń, korozji itp. Przewód w momencie włączenia zapłonu ma masę, natomiast po wypięciu wtyczki 48pin. z komputera jest + bez względu na to czy włączony jest zapłon czy nie...

Odpala dosłownie kiedy mu się podoba...

Niestety podczas ruszania przewodami ani razu nie zakręcił... Nie ma żadnej reakcji, tak więc raczej wykluczam uszkodzenie przewodów.

Tym bardziej, że zostały one przejrzane i nie zauważyłem żadnych uszkodzeń

Dziś w drugiej Megance odpiąłem złącze brązowe z komputera silnika i w momencie próby rozruchu są dokładnie takie same objawy.

Tzn. Wentylator na max obroty, Dwa piknięcia, Świeci dioda Immobilizera - nie gaśnie, Nie kręci rozrusznik... Po ponownym wpięciu złącza na miejsce nic się nie zmieniło ! Nie kręci... Dopiero po odpięciu akumulatora i ponownym Rozpięciu/Wpięciu złącz do komputera wszystko wróciło do normy

Czy jest możliwość, że ta usterka spowodowana jest uszkodzeniem komputera?