Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Motofan46

Megane II phI Brak prawego mijania a żarówka i bezpieczniki dobre

Recommended Posts

Witam ,wczoraj pojawił się problem brak światła mijania . Sprawdzam bezpieczniki są OK wyjąłem reflektor po demontażu zderzaka ;(

Mam wszystko na wierzchu na kostce do reflektora na zielonym kabelku jest plus sprawdzany kontrolką a lampa nie świeci . Nie wiem który kabel za co jest odpowiedzialny ale między pinem zielonego kabla jest przejście na żarówke H7 . Masa podana z akumulatora nic nie zmienia a plus na żarówke ją zapala .  Zatem chyba napięcie siada pod obciążeniem .

Gdzie szukać może jest jakaś kostka po drodze . Ale gdzie .

Listwa 12 pin na upc koło bezpieczników świateł może nie łączyć lub być wypalona.

Wielkie dzięki za podpowiedź . 100% to jest tam , dwa styki te zielone kable (zapewne plusy od świateł mijania ) mają u podstawy nadpalony ten plastik w kostce .
Psikałem kontakt spayem ale też nic nie dało , więc zrobiłem taki prowizoryczny patent z przekaźnikiem . Żarówkę zasilam bezpośrednio z akumulatora poprzez przekaźnik a jego daje się wysterować z tych oryginalnych kabelków . Po zmontowaniu tego też najpierw nie świeciła ale po poruszeniu kostką o której mówiłeś zadziałało i na razie jest OK . Włączam wyłączam wszystko działa .

Tylko jak się zabrać do naprawy tej skrzynki z gniazdem 12pin ???

To raczej nie wtyczka a właśnie ta podstawa .

Cześć, dołącze się. 

Miałem ten sam problem. Właśnie ta wtyczka do skrzynki bezpieczników u mnie też była problemem. Poruszałem kablami tej wtyczki i działało pare godzin i potem znowu nic. Wkońcu zaczęło palić żarówki na prawej lampie ( z nią był problem ) Wpryskałem WD-40 ponieważ kilka styków było zaśniedziałych, i problem znikł.

A takie ruszanie kablami to widziałem u siebie że nie na dłuższą mete rozwiązanie.. Spróbuj jeszcze w kostce podociskać te złączki kabli i zobacz czy w skrzynce nie są piny zaśniedziałe.