Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Pitrek, a założysz się ze mną, że jeśli wstawisz normalny kwasowy do Meganki IV z SS to go szlag trafi szybciej niż ta gwarancja obowiązuje. 

A gwarant (czyli producent aku), po zapoznaniu się w jakim aucie pracował napisze Ci, że uszkodzenie z winy użytkownika (a w nawiasie wpis, że do SS używa się innych akumulatorów i tu podadzą Ci jaki model aku od nich jest dedykowany) - o to mi chodziło z gwarancją.

Zwykły akumulator kwasowy nie jest przystosowany do cykli pracy jakie panują w aucie z SS.

Co będzie po gwarancji na Megankę to mnie nie interesuje za bardzo (mam przedłużoną na 4 lata do końca leasingu), bo po leasingu idzie do sprzedaży, a biorę następny w leasing.

Ja mam swój od nowości - czyli 06.2016 (bo wtedy auto wyszło z fabryki, ja kupiłem 12.2016) - auto jeździ głownie po mieście (żona do firmy ma 5km w jedną stronę). Czyli robi małe przeloty i w sumie mógłbym stwierdzić, że jest raczej na deficycie prądowym nonstop. A dział jak trzeba i nic się nie dzieje - z tym że ja raz na jakieś 6 m-cy podłączam go pod prostownik automatyczny (bo żona wtedy stwierdza zazwyczaj, że chyba trzeba bo się SS nie odpala po mieście często). I samochód jeździ z SS cały czas - bo nie chce się żonie ciągle po odpaleniu tego systemu wyłączać (a może wie ktoś czy da się go Clip'em wyłączyć na stałe).

Edytowano przez MarcinDe

Dla zainteresowanych: tak wygląd przebieg napięcia zarejestrowany przez ELM podczas 15 km jazdy. Akumulator fabryczny sprawdzę jaki. 

Jakieś komentarze ? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Screenshot_20191030-074635.png

Dnia 29.10.2019 o 17:48, Pitrek napisał:

Pożyjemy zobaczymy. Ja się testów nie boję :-)

A jak to pełne ładowanie wykańcza akumulator bo nie kumam? Regulator pilnuje napięcia i tyle. Jak się naładuje to prąd spada do bardzo niskiego i tyle. 

Zwykły aku z systemem start-stop padnie w dwa lata. Taki byl oryginalnie w megi. 

U siebie mam ten system wyłączony. Dlatego kupiłem zwykły. 

Dnia 29.10.2019 o 20:38, MarcinDe napisał:

Wiecie co jak czytam wpisy w tym poście to mi się śmiać chce - do systemy SS wkładać zwykły akumulator - życzę powodzenia. 

Kur...a następne druciarstwo - kupiło się samochód z SS to trzeba mieć na wymianę akumulatora dedykowanego pod taki system. Najpierw cuda się wyprawia, a potem plącz że gwarancji nie chcą uznać.

Ciekawe Czajkus, w której to Megance IV z SS jest zwykły akumulator - chyba że ktoś na salonie przytulił oryginalny, a w jego miejsce włożył normalny (bo różnica w cenie jest galanta).

Ja w swojej Intense z SS mam taki jak na załączonym zdjęciu - czyli EFB.

20191029_202337.jpg

Miałem w megance taki sam akumulator, w zasadzie podobny bo 72 Ah. EFB to one są ale tylko z napisu na nalepce, w testach to wychodzi co innego. Testy nie w aucie tylko testerami i innymi urzadzeniami.

5 godzin temu, Komarek napisał:

Zwykły aku z systemem start-stop padnie w dwa lata. Taki byl oryginalnie w megi. 

U siebie mam ten system wyłączony. Dlatego kupiłem zwykły. 

Nie oznacza to, że wytrzyma dłużej. Problemem nie jest skrajne rozładowanie, bo zwykły krótkotrwale to wytrzymuje, ale szybkie ładowanie i gwałtowny wzrost temperatury elektrolitu.

No to wrzucam kolejną rejestrację przebiegu napięcia ładowania. Wszystkie piki to ok 15,1V. Wartości są prawdziwe, potwierdzone miernikiem. Normalny poziom ładowania jest na ok 13,6V, piki w dół to dzialanie S&S. Co ciekawe napięcie ładowania 15V pojawia się podczas hamowania silnikiem. Taki KERS.

Coś mam zepsutego? :D Może niedługo będę miał zepsuty akumulator? Sam nie wiem.

W aucie mam taki Aku jak na fotkach powyżej. 

Screenshot_20191031-075628.thumb.png.941b689ee32c9fcb2662d96273771e00.png

Edytowano przez Pitrek

Nie masz nic zepsutego, masz po prostu system ESM (Energy Smart Management). Działanie tego systemu polega na odłączaniu ładowania akumulatora podczas gwałtowniejszego przyśpieszania. Spadki poniżej 13 V spowodowane są zasilaniem układów tylko z akumulatora podczas tego przyśpieszania. Natomiast podczas hamowania akumulator jest ładowany większym prądem dla uzupełnienia strat pojemności wynikłych z pracy na samym akumulatorze. Przez większość okresu masz prawidłowe ładowanie 13,5 V wynikające z normalnej jazdy ze stałym obciążeniem.

Ja mam w każdym razie już wymieniony w Renault Kielce.