Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Caarl

Megane IV phI Co sprawdzić przed końcem gwarancji?

Recommended Posts

Amortyzatory wymienili mi w ASO Carrara w Lublinie bez żadnego problemu po 3 latach bo to była wada produkcyjna amortyzatorów a nie wynikało to z eksploatacji 

3 godziny temu, janmie napisał:

Ja niestety po długich negocjacjach musiałem zapłacić 50% za wymianę skrzypiących amortyzatorów mimo rozszerzonej gwarancji. @markus755 czy mógłbyś podać w jakim serwisie wymieniałeś amortyzatory.

• Like 1

W mojej gwarancji jest wpis, że nie dotyczy ona "• wymiany części na skutek ich normalnego zużycia związanego z eksploatacją pojazdu i 
jego przebiegiem,".

W żadnej instrukcji eksploatacji ani w programie przeglądów nie ma planowej wymiany np amortyzatorów tak więc nie mogą odmówić ich wymiany w czasie gwarancji. Amortyzator nie jest czescia/materiałem eksploatacyjnym. Ma przetrwać okres gwarancji w pełnej sprawności. Brak szczegółowej definicji to czywiscie wybieg Renault ale w sądzie spokojnie do wygrania. 

Mogę się mylić ale chyba są 2 różne opcje dodatkowej gwarancji Formuła Non Stop i Easy Service.

Ja mam Easy Service na dodatkowe 2 lata gwarancji i  ( 2 przeglądy ) i 60 000 km i u mnie w OWU jest napisane że nie obejmuje amortyzatorów,żarówek,klocków hamulcowych,akumulatora itd

4.1 – Przez wybrany czas trwania i przebieg Umowa Serwisowa “Easy Service” obejmuje: 4.1.1 – wymianę lub naprawę (włącznie z robocizną) części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych pojazdu, których wadliwość została prawidłowo stwierdzona z inicjatywy Klienta, a także naprawę ewentualnych szkód w innych częściach pojazdu spowodowanych przez wadliwą część.

4.1.2 - wykonanie czynności serwisowych oraz wymianę części i materiałów eksploatacyjnych zgodnie z programem obsługi zapisanym w „Karcie Przeglądów i Gwarancja” jak np. obsługa techniczna i kontrole w odstępach czasu zalecanych przez producenta (przegląd), diagnostyka podzespołów mających wpływ na bezpieczeństwo, wymiana oleju, filtra oleju, filtra kabiny itp. włącznie z robocizną i dostawą olejów, materiałów i części potrzebnych do tych czynności
. 4.2 – Umowa Serwisowa “Easy Service” nie obejmuje: –– prewencyjnej wymiany części eksploatacyjnych, –– części nieobjętych programem obsługi jak klocki hamulcowe, amortyzatory, wycieraczki, żarówki, akumulator, itp. –– pośrednich skutków ewentualnej wady (straty w działalności, czas unieruchomienia, itp.). Klient może natomiast skorzystać ze środków prawnych w celu dochodzenia roszczeń na drodze sądowej, –– elementów pojazdu, które były poddawane modyfikacji ani skutków (jak zniszczenie, przedwczesne zużycie, uszkodzenie, itp.) modyfikacji innych części lub podzespołów pojazdu, lub zmian jego parametrów, –– pogorszenia stanu technicznego wynikającego z ignorowania sygnałów ostrzegawczych podawanych przez instrumenty pokładowe oraz nieprzestrzegania zaleceń zamieszczonych w instrukcji obsługi, książce gwarancyjnej i książce przeglądów lub w karcie przeglądów i gwarancji pojazdu, –– następujących części i podzespołów: opon i obręczy kół, tapicerki, obić, deski rozdzielczej, nawiewów powietrza, kołpaków kół, ręcznych elementów sterujących na desce rozdzielczej, ręcznych elementów sterujących drzwi i szyb, popielniczek, akumulatora, lusterek zewnętrznych, ogrzewania szyb, wykładziny podłogowej, obszycia kierownicy. Wyłączone są również: radioodtwarzacze, wszelkie wyposażenie audio i jego akcesoria, systemy alarmowe, poza montowanymi fabrycznie;

Kolega we wcześniejszych postach podawał cenę "formuła non-stop" na 48 miesięcy , 2400 zł.

Ile liczą za wspomniany easy service na 2 lata ? Dziekuję.

Ja płaciłem 1499 zł za dodatkowe easy Service na 4 lata 

OK, dziękuję. Przed końcem gwarancji zapytam w aso co oferują.

W sumie z premedytacją kupiłem nowe MIV 1,2 TCE w 2018 tuż przed wypuszczeniem 1,3 - licząc, że wszystkie choroby wieku dziecięcego są wyeliminowane. Póki co - 25k przebiegu - silnik zachowuje się wzorowo, żadnych problemów z braniem oleju itd. Ale... jak czasami przeglądam forum to zastanawiam się nad rozszerzeniem gwarancji ;)

Wydaje mi się, że rozszerzoną gwarancję można kupić tylko w określonym, dość krótkim okresie czasu po zakupie auta i zrobienie tego niemal 2 lata do wyjechaniu z salonu może być niemożliwe.

4 godziny temu, tswirek napisał:

W sumie z premedytacją kupiłem nowe MIV 1,2 TCE w 2018 tuż przed wypuszczeniem 1,3 - licząc, że wszystkie choroby wieku dziecięcego są wyeliminowane. Póki co - 25k przebiegu - silnik zachowuje się wzorowo

To ja zrobiłem dokładnie na odwrót :-).

Póki co 34 tys km przejechane 1,3 bez sensacji. 

8 godzin temu, rafa85 napisał:

Wydaje mi się, że rozszerzoną gwarancję można kupić tylko w określonym, dość krótkim okresie czasu po zakupie auta i zrobienie tego niemal 2 lata do wyjechaniu z salonu może być niemożliwe.

w MII i MIII dostałem oferty przedłużenia gwarancji po ~2 latach. Z tego co pamiętam, cena była wyższa od tej oferowanej na początku. Tu też dopytam za kilka miesięcy. 

U siebie po wymianie oleju na lepszy zauważyłem że głośno działa klima - głośniej niż silnik na biegu jełowym. Sprężarka okazała się do wymiany. Zalecam posłuchać przed upływem gwarancji jak działa.

Jako że to mój pierwszy post tutaj Witam serdecznie wszystkich.

Zakupiłem Meganke z przebiegiem 45000 z 3.2016 od I właściciela, który właśnie taką "przedłużkę" zakupił do 3.2021 lub 60.000 km.

Moje pytanie czy to cały czas obowiązuje jeżeli w ubiegłym roku olał ASO i serwisował ją w nieautoryzowanym?

Dzięki

Według mojej wiedzy to niestety nie. Trzeba robić przeglądy w aso. Ale najlepiej doczytać w warunkach przedłużonej gwarancji. 

Zawsze warto spróbować, nawet "na wariata"