Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opis przeznaczenia przekaźników w UPC Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 20.11.2019 o 06:42, aniewa napisał(a):

Dawno temu miałem ten moduł UPC do eksperymentów i udało mi się zlokalizować niektóre przekaźniki, pozaznaczałem to na załączonym zdjęciu.

 

UPC.thumb.jpg.86650196184d7e424aa616d702878d36.jpg

 

 

Witaj.

Udało Ci się rozszyfrować resztę w prawym górnym rogu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam! Rysunek z opisem przekaźników niestety wprowadza w błąd. Przekaźnik wskazywany jako przekaźnik od pompy paliwa na powyższym rysunku nie jest od pompy paliwa - jest to przekaźnik nr 238 - przekaźnik blokady wtrysku (numer oraz nazwa z dokumentacji serwisowej). Przekaźnik pompy paliwa jest zaraz obok niego po prawej - mniejszy przekaźnik - nr 236 - przekaźnik pompy paliwa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Opis przeznaczenia przekaźników w UPC Megane II
8 minut temu, milejow napisał(a):

Przekaźnika pompy nie ma w module UPC

Ale to chyba dotyczy tyko jednej z wersji silnika K4M. Prawdopodobnie tego z fabrycznym gazem. Nie będę się spierał, bo rzadko miałem do czynienia z tym silnikiem. W jednej serwisówce przekaźnik pompy jest w module UPC, w drugiej pod skrzynką bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko w wersji z seryjnym gazem. Przepraszam. Chętnie sprawdziłbym u siebie w Scenicu, mam polfta, mimo wszystko jutro z ciekawości tam zajrzę

z drugiej strony ktoś już tu na forum pisał o poszukiwaniach tego przekaźnika i znalazł go pod UPC mimo, ze nie było fabrycznego lpg

Edytowane przez milejow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, nie chcę się spierać ale ja mam rozpisaną jedną z wersji modułu UPC na którym przekaźnik 236 zaznaczony jest jako wewnętrzna część modułu. Może były i takie jak na rysunku poniżej.

image.thumb.png.cf154fd6231b58a7a2ae458a61387329.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję bez fabrycznej instalacji gazowej. Pod UPC są jedynie bezpieczniki o dużej mocy. Pomiary multimetrem przy weryfikacji ze schematem umożliwiło mi zdiagnozowanie przekaźnika pompy paliwa.

Muszę go wymienić ponieważ silnik kręci, a nie odpala. Przy podłączeniu +12V za przekaźnikiem pompa paliwa się włącza i samochód odpala bez problemu. Wszystko wskazuje na przekaźnik.

 

UPDATE:

Przekaźnik wymieniony - auto odpala bez problemu. Mały opis objawów dla innych użytkowników:

- auto nie odpala, albo odpala 1 raz na kilka / kilkanaście prób odpalenia (1 raz zgasło mi także podczas jazdy),

- auto odpala bez problemu po podaniu napięcia za przekaźnikiem - bezpośrednio na pompę paliwa,

- błędy na komputerze (Pyren):

DF072 Obwód cewki zapłonowej cylinder 1

DF073 Obwód cewki zapłonowej cylinder 2

DF074 Obwód cewki zapłonowej cylinder 3

DF075 Obwód cewki zapłonowej cylinder 4

Błędy na cewkach wynikały z tego, iż przekaźnik 236 włącza także +12V dla cewek zapłonowych.

Na miejsce przekaźnika

TYCO 12V DC 20A V23086-C1001-X008

wstawiłem zamiennik w postaci przekaźnika (koszt 15 zł):

TYCO 12V DC 20A V23086-C1001-A403

Jak na razie działa.

Edytowane przez mikupapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie obejrzałem dziś rano VISU z wszystkich wersji silnikowych i macie rację, przekaźnik zewnętrzny jest tylko w wersji K4M z LPG, wszystkie inne mają go w UPC. W moim też jest w module USM (ten nowszy  poliftowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!