Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek z rozrządu i tyłu silnika


micha1964

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Sprawdzałem dzisiaj przed zakupem w Renault Decar na modlińskiej w Warszawie Megane III ph II 1.6 dci. 

 

Autko na pierwszy rzut oka wydawało się bardzo zadbane, od prywatnego właściciela, który używał auto na co dzień i serwisował regularnie w ASO Renault. Auto z 2012 roku z silnikiem 1.6 dci, przebieg ok 192 000km.

 

Udaliśmy się więc na serwis i wyszły następujące niesprawności :

- wyciek oleju od strony rozrządu i z tyłu silnika 

- wyciek z tylnych amortyzatorów 

- przednie klocki do wymiany. 

 

O ile amortyzatory i klocki to nie problem - to części eksploatacyjne, martwią mnie te wycieki, najbardziej ten z tyłu silnika. Nie mam niestety zdjęć, ponieważ podczas serwisu nie pokazali mi auta od spodu, powiedzieli jednak, że wyciek jest dosyć duży, a żeby w ogóle go zdiagnozować potrzebny jest demontaż skrzyni biegów i ciężko na tą chwilę oszacować koszty. 

 

Czy spotkał się ktoś z Was z takimi objawami? 

 

Dodaje jeszcze zdjęcie rozpiski problemów, które mi dali. 

 

Z góry dzięki za pomoc! 

IMG_20191125_145030.jpg

Edytowane przez micha1964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, micha1964 napisał:

- wyciek oleju od strony rozrządu i z tyłu silnika 

1/ Odnośnie wycieku z tyłu silnika, to zalecam ;

      - umycie silnika i dokładna diagnoza skąd ten wyciek,

      - wyciek może być z przodu czy boku silnika, ale na skutek ruchu auta, olej przemieszcza się do tyłu, 

2/ Odnośnie wycieku oleju od strony rozrządu, to czeka Cię wymiana kpl; rozrządu;

         1.6 dCi na ciepłym silniku słychać rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz znajduje w internecie, to rozrząd to chyba największa pięta Achillesowa tego silnika... Bardziej spodziewał bym się awarii wtrysków czy dpf, jednak wg serwisu w tej kwestii nie ma się do czego przyczepić (w tym konkretnym egzemplarzu) 

 

Śmieszne jest trochę to, że właściciel kilka tys km temu był z tym autem na przeglądzie w ASO Renault (tylko w innym) i o żadnych wyciekach mu nie mówili. 

 

Uznali również, że uszkodzony musiał być tył auta, co ciekawe czujnik lakieru wskazuje podwójną warstwę tylko w dwóch miejscach na tylnej klapie (nad reflektorami, zarówno nad lewym jak i prawym w tym samym miejscu). Nie wiem w jakiś sposób ktoś mógłby tak punktowo uszkodzić, a potem pomalować element 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, micha1964 napisał:

Śmieszne jest trochę to, że właściciel kilka tys km temu był z tym autem na przeglądzie w ASO Renault

(tylko w innym) i o żadnych wyciekach mu nie mówili. 

Skup się na problemach,

Nie należy słuchać właściciela, jeżeli nie masz czarno na białym,

Kilka tys km, to bardzo dużo;

   - wszystko zależy jak eksploatujesz auto,

   - jak często wymieniasz olej,

   - jaki olej używasz,

Rozrząd na łańcuchu jednorzędowym w reno, to nie to samo co w mercedesie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A 1,6 dci nie jest przypadkiem na łańcuchu. Wedłóg serwisanta nie robić póki się nic nie dzieje. 

U mnie Megan 3 1,6dci 130KM 2013

Bylem nie dawno na kontroli samochodu przed zakupem w ASO. 

Diagnoza "wyciek oleju z dekla rozrządu" 

Wycena

W ASO dekiel 800, robocizna 1600-2100.

Od razu telefon do mechanika który naprawia tylko francuzy i jest w tym dobry. Jego wycena 450 zł , uszczelnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!