Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy nalot jest z koła pasowego


gb23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj zauważyłem dziwny suchy nalot przy kole pasowym i na czarnej osłonie rozrządu.

Czy koło pasowe jak się kończy to zostawia taki nalot jak sprzęgiełko alternatora?

20191129_203123.thumb.jpg.9673e3300e26ffd909390ef9eb23dd2e.jpg20191129_203113.thumb.jpg.1cd21cfe847074377f2b3d1f1d5dced5.jpg20191129_203027.thumb.jpg.3ec96f277d05c6d2add1091e38730423.jpg20191129_202953.thumb.jpg.552a1f716a40a8110eb2daea13e06611.jpg

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gb23 napisał:

Dzisiaj zauważyłem dziwny suchy nalot przy kole pasowym i na czarnej osłonie rozrządu.

 

Czy auto masz od nowości?

Nalot, jeżeli już to z paska,

Skontroluj stan paska osprzętu oraz jakość pracy wszystkich kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem drugim właścicielem, auto z Polskiego salonu kupiłem go jak miał 60000km przy 95000km wymieniłem kompletny zestaw pasek plus napinacz OEM teraz ma niecałe 115000km więc na pasku niewiele ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy włączyć klimatyzację, światła, dać po garach i obserwować czy ;

  1/ pasek osprzętu;

        -  chodzi cicho?

        -  nie ma skłonności do spadania?

        -  jest wystarczająco mocno naciągnięty?
        -  czy napinacz oraz pasek nie wpadają w drgania ? ( wymiana napinacza i paska ),

  2/ koło pasowe wału chodzi równo i nie bije na boki ?

       -  czy wszystkie koła ( wału, alternatora, kompresora ) są w jednej płaszczyźnie? ( wymiana na nowe ),

       -  czy koła nie są nadmiernie wyrobione/wypracowane??

   3/czy na alternatorze założone jest koło ze sprzęgłem jednokierunkowym czy zwykłe koło?

        Koniecznie powinno być ze sprzęgłem jednokierunkowym ze względu na duże wahania momentu obrotowego.

         Ze względu na cenę, zastępowane jest ;

          - zwykłym kołem i jest to główny powód  awarii ( awaria paska napędu powoduje awarię paska rozrządu ) ,

         - koło pasowe wału z amortyzatorem drgań musi być oryginał jeżeli chcesz trochę pojeździć,

   4/ Przy każdym wymianie koła pasowego wału, należy stosować nową śrubę mocującą.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję 

Przyczyną nalotu było koło pasowe, śruba założona nowa do wymiany koła pasowego nie musimy zakładać blokad bo na wale jest klin. Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero po rozebraniu i założeniu nowego koła pasowego po czasie wyczytałem że w niektórych silnikach renault nie stosowano klina na wale ale na szczęście w moim występuje 

silnik K4M 1.6 16V 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam
Chciałem odświeżyć temat. Kupiłem ostatnio fajną megankę tylko że w kabinie słychać jak jakaś rolka świszczy. Po zdjęciu paska osprzętu jest cisza.
Sprawdziłem rolki i wszędzie cisza...
Jak myślicie, może być tak że poprzedniemu właścicielowi rozleciało się te koło i paproce je pospawali przez co nie tłumi drgań ? Ogólnie też ma delikatne  bicia boczne 1,5mm

133750078_559242094958845_1971903670725848364_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!