Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Ostatnio zapaliła mi się kontrolka ładowania i stop . Wiem ,że to wina alternatora bo 1.5 roku temu dawałem go do regeneracji i były podobne objawy . Znajomy zaproponował mi wymianę na używany z laguny z tym samym silnikiem co moja megi czyli 1.9 dci. Czy jes możliwa taka zamiana ? Koła pasowe są tej samej średnicy ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remix-99 napisał:

Czy jest możliwa taka zamiana ?

Nie powinno być problemów, byleby moc nie była niższa niż obecnego,

2 godziny temu, remix-99 napisał:

Ostatnio zapaliła mi się kontrolka ładowania i stop

Alternator, to dość trwały element silnika;

    - jeżeli nie ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu,

   -  zalaniu; czy to od spodu czy od góry,

Większość awarii to;

   - brak dobrych łączy,

   - zawieszeniu szczotek regulatora napięcia,

   - uszkodzeniu regulatora napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alternatorze masz tabliczkę z oznaczeniem, jeżeli oba są VALEO: SG12B081 lub VALEO: SG15L027 to spokojnie zamieniaj. Jeżeli nie to należy w UPC wpisać odpowiedni rodzaj alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 21:15, aniewa napisał:

Na alternatorze masz tabliczkę z oznaczeniem, jeżeli oba są VALEO: SG12B081 lub VALEO: SG15L027 to spokojnie zamieniaj. Jeżeli nie to należy w UPC wpisać odpowiedni rodzaj alternatora.

Znajomy ma coś takiego 

IMG_20200107_210841_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aniewa napisał:

Czyli masz oryginał montowany w 1,9 dci, zdjęcie z postu powyżej to alternator montowany w lagunie w silniku benzynowym.

Tabela z altkami z laguny:

image.thumb.png.13fdaa7a495196ceba995d7d3899f5a0.png

Dzięki bardzo za info , a mówił że to od ropniaka. Poczekam na diagnozę mechanika bo sam raczej tego nie ogarnę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mechanik wymontował alternator i dał do sprawdzenia. Wyszło , że jest wszystko ok z alternatorem . Zamontował go ponownie do megi i zonk. Powtórka z rozrywki . Raz ładowanie jest , raz go nie ma . Mechanior zaproponował kupno innego alternatora , ale czy jest sens skoro wyszło ,że ten obecny jest dobry, może trzeba poszukać gdzie indziej . Może jakieś propozycje od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zapalił bez problemu.Kontrolka od ładowania zapaliła się po przejechaniu 20 km. Od tej pory zapala się i gaśnie co kilka sekund. Po przejechaniu 30 km ledwo wjechałem na parking , czyli ładowania brak . Naładowałem akumulator i pojechałem do mechanika. Po wymontowaniu alternatora dał go do sprawdzenia jakiejś firmie i wyszło wszystko ok. Zamontował go do samochodu i to samo, czyli winę alternatora możemy wykluczyć. Dodam , że alternator był regenerowany 1.5 roku temu. W poniedziałek pójdę do niego i niech przy mnie zrobi pomiar ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Do sprawdzenia jakimś skanerem diagnostycznym błędy sterownika silnika i błędy UPC. Za zapalanie się kontrolki ładowania jest odpowiedzialna wiązka biegnąca do regulatora alternatora. Zalecał bym sprawdzenie napięcia ładowania w momencie zapalenia się kontrolki na liczniku czy faktycznie jest brak podniesionego napięcia w instalacji. Przerabiałem temat w MII 1.4, dopiero wymiana wiązki przyniosła rezultat.

Co do regeneracji alternatora: czy były wymieniane tylko szczotki czy również pierścienie ślizgowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!