Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła pozycyjne postojowe - Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem do wtyczki PPA na pin1 zasilanie i nadal lewa postojówka nie świeci. Pin 2, ładnie zaświeca prawą stronę. Jak się domyślam zasilanie z kostki PPA idzie już bezpośrednio do lampy, więc chyba faktycznie tak jak napisał aston76 problem leży w złączu w oprawie reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam aby nie tworzyć nowego tematu podepnę się tutaj , opiszę sytuację od początku , brak lewego światła mijania , brak napięcia na żarówce , okazało się że na czarnej podłużnej kości w skrzynce bezpieczników (bsi) był przypalony delikatnie pin , oczyściłem wszystko i wszystko wróciło do normy jednak , żarówka przepaliła się po jednym dniu i żarówka prawej lampy również sie przepaliła (obie były dwa razy wymieniane pierwszy raz chińczyk drugi hella) , napięcie na żarówkach jest normalne tzn 12-14V , postanowiłem podpiąć przednie światła mijania pod nowy zewnętrzny przekaźnik (ponieważ uważam, że przyczyna leży wewnątrz bsi , ewentualnie lampach ) 

Szukam schematu elektrycznego przednich świateł / skrzynki bezpieczników w komorze silnika Megane II 2005 r ??? , 
a konkretnie przewodu sygnałowego z manetki zapalającej światła mijania do wyzwalania dołożonego przekaźnika ??? . 

na tą chwile przekaźnik jest podpięty pod światła pozycyjne , efektem ubocznym jest świecąca się kontrolka zapalonych świateł cały czas , podejrzewam jako informacji o " przepalonej/nych żarówkach, które w takiej sytuacji Są dla BSI niewidoczne/ nie podpięte 
pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mgr3136 napisał:

postanowiłem podpiąć przednie światła mijania pod nowy zewnętrzny przekaźnik (ponieważ uważam, że przyczyna leży wewnątrz bsi , ewentualnie lampach )

Żeby nie stracić funkcji dodatkowych programowania świateł, sygnał sterujący powinien być wyciągnięty z punktu wlutawania przekaźnika w UPC. Czy nie lepiej naprawić upc niż "rzeźbić w samochodzie"?.

Przepalania żarówek to przepięcia, czyli należałoby "wyczyścić instalację" przynajmniej pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołączam do pytania, mam ten sam problem - objawy. Nie świecą mi tylne i przednie lampy pozycyjne. Inne światła święcą (stop, kierunkowskazy, przeciwmgielne, cofania). Nie działa mi również ściemnianie tablicy rozdzielczej..., ale chodzi o Koleosa 2.0 cdi 2012r. czy ktoś wie gdzie szukać problemu?

Sprawdziłem bezpieczniki w obu skrzynkach i żarówki.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Prezes zmienił(a) tytuł na Światła pozycyjne postojowe - Megane II

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!