Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Częste załączanie wiatraka chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chciałem sie dopytać czy to normalne w przypadku 1,2 TCe. Otóż ostatnio jadąc w trasie prędkością ok 70-90 km na godzinę czyli nie obciązając silnika zatrzymując sie na światłach często słyszałem pracujący wentylator chłodnicy. To samo jest np jak jadę samochodem po mieście do domu i po zatrzymaniu pracuje wentylator do wyłączenia a czasami nawet pracuje bo zamknięciu samochodu.

Temperatura na wskaźniku w normie. Czy miał ktoś może podobne objawy? Chyba ze to norma w tym silniku aczkolwiek wcześniej nie zauważyłem by tak sie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Używanie klimy tylko w lato to najkrótsza droga do awarii sprężarki lub zagrzybienia układu. W poprzednim samochodzie zrobiłem sobie przerwę od klimy na zimę, to potem walczyłem z nieprzyjemnym zapachem. 

A w megance nie używam trybu auto, tylko ręcznie uruchamiam klimę i przeważnie wentylator chodzi non stop na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest prawda, używanie trybu Auto cały rok jest najlepszym rozwiązaniem i najbardziej zmniejsza ryzyko wystąpieniu awarii układu klimatyzacji. Jeśli znajdę artykuł to podlinkuję, kiedyś o tym czytałem.

 

EDIT: Co by nie być gołosłownym -> https://moto.pl/MotoPL/7,88389,22972561,czy-zima-nalezy-uzywac-klimatyzacji-samochodowej-warto-by.html

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Nie używam trybu auto bo wolę sam sterować siłą i kierunkiem nawiewu. A z artykułu wynika to co wspomniałem - chodzi o używanie klimatyzacji zimą.

"Sposobem na ograniczenie ryzyka usterki jest korzystanie przez cały rok z funkcji "Auto" (jeżeli klimatyzacja została w taką wyposażona)".

Dla tych co zapominają, zbawienna może być właśnie funkcja "auto", która pamięta o tym za nas. W moim przypadku mam włączone ręcznie. Trzeba pamiętać, że funkcja auto nie zawsze załącza sprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie też nie zawsze załączysz sprężarkę jeśli temperatura na zewnątrz jest ujemna, o czym zresztą również jest w tym artykule. Ochrona przed zamarznięciem parownika. Pamiętam, że w jednym z moich poprzednich samochodów (dokładnie w Astrze H) sprężarka nie chciała się załączać już przy 7 stopniach, co przy bardzo dużej wilgotności było dość uciążliwe, bo bardzo wolno dało się pozbyć pary na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Miałem podobne objawy,  temperatura na wskaźniku była ok. była zima a wentylator często się włączał, serwis mnie zbywał że to normalne. Sprawdź czy jak już chodzi wentylator to masz ciepły wąż biegnący do chłodnicy. U mnie w końcu wymienili termostat, Są 2, chodziło o ten z przodu silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ricardo76 napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Ostatnio macałem rurę idącą do chłodnicy i ta po lewej stronie patrząc na silnik z zewnątrz była zimna, a ta po prawej ciepła. Może nie te macałem co trzeba:)

Rok temu miałem taką sytuację ze jadąc w góry w trakcie podjazdu temperatura silnika mi wzrosła do 3/4 a potem spadła. Ale to tylko raz tak było w serwisie jak to zgłosiłem to oczywiście nie zauważyli błędu.

PS masz moze namiary na termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj na serwisie. Zgłosiłem zimną rurę do chłodnicy, ciągle kręcacy sie wentylator i zmianę koloru płynu.

Diagnoza walnięty termostat przedni. Wymieniony na gwarancji. I po problemie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!