Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Hej

Chciałem sie dopytać czy to normalne w przypadku 1,2 TCe. Otóż ostatnio jadąc w trasie prędkością ok 70-90 km na godzinę czyli nie obciązając silnika zatrzymując sie na światłach często słyszałem pracujący wentylator chłodnicy. To samo jest np jak jadę samochodem po mieście do domu i po zatrzymaniu pracuje wentylator do wyłączenia a czasami nawet pracuje bo zamknięciu samochodu.

Temperatura na wskaźniku w normie. Czy miał ktoś może podobne objawy? Chyba ze to norma w tym silniku aczkolwiek wcześniej nie zauważyłem by tak sie działo.

Jeśli masz włączoną klimatyzację to tak powinno być. 

Wątpię żeby w styczniu (z wtedy jest ten wpis) miał załączoną klimę, u mnie na Auto klima praktycznie się nie włącza w okresie zimowym. 

Używanie klimy tylko w lato to najkrótsza droga do awarii sprężarki lub zagrzybienia układu. W poprzednim samochodzie zrobiłem sobie przerwę od klimy na zimę, to potem walczyłem z nieprzyjemnym zapachem. 

A w megance nie używam trybu auto, tylko ręcznie uruchamiam klimę i przeważnie wentylator chodzi non stop na postoju.

Napisano (edytowany)

To akurat nie jest prawda, używanie trybu Auto cały rok jest najlepszym rozwiązaniem i najbardziej zmniejsza ryzyko wystąpieniu awarii układu klimatyzacji. Jeśli znajdę artykuł to podlinkuję, kiedyś o tym czytałem.

EDIT: Co by nie być gołosłownym -> https://moto.pl/MotoPL/7,88389,22972561,czy-zima-nalezy-uzywac-klimatyzacji-samochodowej-warto-by.html

Edytowano przez Geble

Źle mnie zrozumiałeś. Nie używam trybu auto bo wolę sam sterować siłą i kierunkiem nawiewu. A z artykułu wynika to co wspomniałem - chodzi o używanie klimatyzacji zimą.

"Sposobem na ograniczenie ryzyka usterki jest korzystanie przez cały rok z funkcji "Auto" (jeżeli klimatyzacja została w taką wyposażona)".

Dla tych co zapominają, zbawienna może być właśnie funkcja "auto", która pamięta o tym za nas. W moim przypadku mam włączone ręcznie. Trzeba pamiętać, że funkcja auto nie zawsze załącza sprężarkę.

Ręcznie też nie zawsze załączysz sprężarkę jeśli temperatura na zewnątrz jest ujemna, o czym zresztą również jest w tym artykule. Ochrona przed zamarznięciem parownika. Pamiętam, że w jednym z moich poprzednich samochodów (dokładnie w Astrze H) sprężarka nie chciała się załączać już przy 7 stopniach, co przy bardzo dużej wilgotności było dość uciążliwe, bo bardzo wolno dało się pozbyć pary na szybach.

22 godziny temu, seimi napisał:

Jeśli masz włączoną klimatyzację to tak powinno być. 

Zimą raczej nie mam:)