Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Renault Megane 3 Grandtour 2011

Witam, nagle z niewyjaśnionych przyczyn, nie da się otworzyć drzwi od strony pasażera od zewnątrz. Od środka bez problemu się otwierają. 

Kiedy łapie i ciągnę za klamkę od zewnątrz nic się nie dzieje.

 

Czy ktoś miał taki przypadek, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 problem polega na wycieraniu części z tworzywa sztucznego przez ostrą krawędź metalową.
Obydwa elementy muszą ze sobą współpracować, powstaje takie wgłębienie (zadzior) z którym siłownik elektryczny nie może sobie poradzić przy otwieraniu.

Należy zdemontować tapicerkę drzwi, i wymontować cały zamek.

1. Odkręcić dolną śrubę trzymającą prowadzenie szyby, górną poluzować.
2. Odłączyć klamkę zewnętrzną od zamka, plastikowa żółta blokada na zdjęciu.
3. Zdemontować cały zamek z drzwi, można się pobawić jego działaniem w reku.
4.Odłączyć przewody elektryczne od zamka, zamek demontujemy jako komplet z siłownikiem
Od kompletu należy odłączyć siłownik elektryczny, cztery mocowania metalowe które trzeba odgiąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się naprawić usterkę, może komuś się przyda.

W moim przypadku, problemem była linka, która spadła z plastikowego mechanizmu. Nie wiem dlaczego tak się stało, obejrzałem cały mechanizm klamki i nic nie jest uszkodzone.

 

Ogólnie naprawa bez kosztowa, trzeba się tylko trochę nagimnastykować, przy rozbieraniu tapicerki. Są poradniki w internecie jak to zrobić.

 

Problem pojawił się w styczniu, po tym jak samochód całą noc stał na bardzo silnym mrozie. Może linka (sprężyna?) zamarzła i po pociągnięciu klamki nie wróciła  i spadła, takie mam podejrzenia.

20200421_153358-min.jpg

20200421_153406-min.jpg

Edytowane przez koszarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Miałem dokładnie taki przypadek. Linka (grzybek) wypadł ze swojego miejsca. Nie trzeba wyciągać całej klamki i męczyć się z wyciągnięciem zamka (wkładki). Jak ściągnie się boczek witać okrągłą, pomalowaną zaślepkę, jest na wysokości klamki. Jest to plastikowa zaślepka, trzeba ją połamać i wyciągnąć. Przez nią widać cały mechanizm i końcówkę linki. Pozostaje jedynie końcówkę linki wyciągnąć z zatrzasku, wsunąć grzybek na swoje miejsce, wcisnąć linkę w zatrzask i gotowe. Jedynie trzeba kupić w ASO zaślepkę albo zakleić ja taśmą. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!