Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy zmiana oleju może spowodować wycieki .


Rekomendowane odpowiedzi

Mam od 2 lat 1,5DCI z 2004 jeździłem na oleju pół syntetycznym ELFA wymiana co 10k . 

Teraz mechanik wymienił mi olej na syntetyk , nie zrozumiał jak mówiłem że jeżdziłem na semi syntetyku .

I pojawiły się plamy oleju pod autem wcześniej zdecydowanie ich nie było .

Syntetyk jest rzadszy czy mógł wypukać jakieś szczeliny . Wycieki to nie kwestia korka czy niedokręconego filtra .
Silnik w paru miejscach jest wilgotny od oleju .

Czy też to po prostu złośliwość rzeczy martwych i akurat teraz 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo posiadasz te auto ? Sprawdzałeś czy jest olej ucieka dolotem do turbo ?

Zrozumiałbym zapocenie i stopniowe rozszczelnianie, ale nie nagłą plamę oleju pod autem. Umyj silnik dokładnie i obserwuj, aby namierzyć skąd bierze się wyciek - broki, uszczelka misy, rozrządu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto mam dwa lata i bardzo byłem zadowolony .  Nie było wycieków .
Dodam że poza wymianą oleju wymieniana była miska i uszczelka . Na drodze z koleiną zaliczyłem jakiś kamień .
Miska nowa uszczelka też , 
Po naprawie i pojawieniu się wycieku podjechałem do warsztatu co to robił , obejrzał na podnośniku i stwierdził że to cieknie gdzieś wyżej 
wokół miski jest OK .  Warsztat jak miał szukać to chciał rozkręcać od razu pół samochodu za kolejną kasę . 
Jak będzie cieplej to też zamierzam umyć silnik i szukać ale już sam , 
Tak się jeszcze zastanawiam czy nie spuścić tego syntetyka i nie zalać jak było pół syntetykiem ,

 

Dzięki za pomoc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Motofan46 napisał:

Tak się jeszcze zastanawiam czy nie spuścić tego syntetyka i nie zalać jak było pół syntetykiem ,

 

Umyć silnik i szukać,

Wyciek nie zniknie po zmianie oleju;

  - sprawdzić odmę olejową i jej połączenia,

  - elektrozawór KZFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!