Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

turbons

Megane III phI Renault Megane 2.0T pytanie o VIN

Recommended Posts

Cześć wszystkim, mam pytanie w poniedziałek chce jechać po Megi III 2009 z moim ukochanym silnikiem 2.0T, niedawno sprzedałem Megane II z tym samym samochód "świeżo sprowadzony z Niemiec z przebiegiem 96tys. Sprzedawca (handlarz)  zapewnia gwarancję przebiegu ale po wpisaniu numeru Vin nie ma żadnych wpisów historii zapisu przebiegu. Według mnie bardzo to dziwne, może ktoś mi to wytłumaczyć czy takie coś się zdarza. 

W internecie praktycznie nie da się znaleźć informacji o przebiegu. Chyba w Anglii jest wgląd w historię przeglądów na podstawie nr rejestracyjnego ale w Polsce już musisz mieć Vin, rejestrację i datę rejestracji. Możesz sobie kupić raport na którejś z witryn sprawdzających Vin. Ponoć na polskim portalu historia pojazdu ma się zacząć pokazywać historia tylko po Vin dla aut niezarejestrowanych ale mnie się nie udało tego znaleźć

Chodzi właśnie o to że kupiłem diagnozę w jednym z portali sprawdzenie na podstawie Vin i tam nie ma żadnej historii przebiegu 

Screenshot_2020-02-29-09-08-45-680_com.android.browser.jpg

Nie ma prostej możliwości sprawdzenia historii przebiegu. 

Sprawdziłem - można na historia pojazdu.gov.pl sprawdzić po samym Vin ale musisz mieć profil zaufany. De facto sprawdzisz tam tylko czy nie był kradziony, czy nie jeździł jako taxi czy nie miał szkody całkowitej i dane są z Carfax - nawet nie wiesz z jakich krajów. Niektórzy dzwonią do ASO np w Niemczech i dopytują o przegląd, można też iść do serwisu renault ale nie wiem czy świadczą taką usługę i za ile

Nie kupujcie takich raportów z AutoDNA czy tym podobnych, bo to jest karmienie cwaniaków, nic więcej. Z Polską dłuższą historią sprawdzajcie tu: https://historiapojazdu.gov.pl/ Wejdź na autoscout24 wybierz rynek niemiecki i auto z tym silnikiem, zobaczysz średni przebieg a może nawet to auto? Dużą naiwnością jest wiara w taki przebieg ściągniętego przez handlarza pojazdu. ASO będzie w stanie odczytać przebieg z np. modułu ABS

Napisano (edytowany)

Tyle dostaniesz na historia pojazdu gov.pl Czyli tyle ile z płatnych dekoderów Vin

2. Dane zagraniczne
Przekręcone liczniki nie odnotowano problemów związanych z niezgodnością
przebiegu pojazdu
Niedopuszczony do ruchu nie odnotowano problemów z kontrolą pojazdu ani innych
Kradzież nie odnotowano kradzieży
Złomowanie nie odnotowano złomowania
Powypadkowy nie odnotowano wypadków ani użycia poduszki powietrznej
Uszkodzony nie odnotowano szkody całkowitej lub zniszczenia
powodziowego
Służył jako taxi nie odnotowano, że pojazd był używany jako taksówka
Prezentowane dane techniczne pojazdu pochodzą z systemu zewnętrznego i są ustalone na podstawie informacji podanych przy
wyszukiwaniu. Informacje o ryzykach opierają się na danych uzyskiwanych przez ten system m.in. z terenu USA, Kanady i niektórych
krajów europejskich, m.in. Belgii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii. Inne informacje o tym pojeździe, w tym ryzyka, zidentyfikowane
w innych krajach, mogą nie być włączone do tego raportu.

A resztę danych z płatnego raportu znajdziesz tu

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault

Edytowano przez Pitrek

Bardzo dziękuję za pomoc! Wynika z tego że zamawiając ten raport wydałem tylko niepotrzebnie kase - przyznam się szczerze że skusiłem się na to na podstawie jednego z filmików na YouTube, widocznie to był tylko chwit marketingowy, ale dzięki wam dużo mi się wyjaśniło, wszedłem na niemiecki portal aukcyjny i zobaczyłem tam samochody z podobnych roczników i przebiegi są średnio w granicach 80-160. Teraz zostaje zobaczyć na żywo czy stan faktyczny będzie pokrywał się ze stanem przebiegu. 

Napisano (edytowany)

Weź ze sobą jakieś handlarza jak znasz i będziesz jechał po samochód. Oni naprawdę się na tym znają. Zobaczyłeś pewnie też ceny na tym portalu niemieckim i się teraz zastanów, jak to jest, że handlarz tak tanio jest w stanie sprzedać. Może chce Ci zrobić prezent? :)

Edytowano przez omega

Niestety nie mam znajomego handlarza, sam mam podstawowe pojęcie o motoryzacji więc podstawowe parametry potrafię sprawdIc, mam też miernik lakieru :-) samochód  jest w Zawierciu ok 200 km odemnie, jak będzie możliwość to podjade na diagnostyke, jeśli chodzi o cenę to samochody z tego rocznika z tym silnikiem zaczynają się od 21k ten jest wystawiony za 26k. Nie nakręcam się na zakup, na podstawie ogłoszenia samochód jest wart tej ceny co będzie na miejscu - zobaczymy :-) Chyba że ktoś z forum jest z tamtych okolic i odpłatnie by go zobaczył