Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony letnie Dębica PRESTO UHP 2


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ma ktoś może te opony i może się wypowiedzieć na temat ich eksploatacji ? Przymierzam się do zakupu, myślę, że w tej cenie nie znajdę lepszych nowych opon, natomiast chciałbym zaczerpnąć jeszcze jakieś dodatkowej wiedzy na ich temat.

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

 

Mój rozstaw 205/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej dołożyć i kupić goodyear ? debica od kilku lat to już nie ta sama firma co kiedyś  ludzie narzekają na blednę wywarzanie opon , czy tez problemy z trzymaniem w zakrętach , bądź wystepujących balonach z boku opony i reklamacjami .

Też chciałem bo moje to 205 55 17 ale w końcu wybrałem te GoodYear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 205/55R17 91V z tym ze z rocznika 2019 jako nowe sa dużo tańsze niz te z 2020

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, czyli ok 270 pln wszystko jedno co kupisz. Barum, sava Dębica matador czy inne marki będą zachowywały się podobnie - czyli budżetowo. 
jakbys chciał dorzucić 100 do opony to kupiłbym na twoim miejscu nowe Uniroyal Rainsport 5. Nowość na rynku. W tym budżecie kupisz tez Dunlopa lub Pirelli. I będziesz miał oponę ze średniej półki,

 

jeżeli zdecydowałbyś się na zakup opon droższych, premium, to polecam Continental. Ja jeżdżę na Contisportcontact5 i to najlepsza opona jaką miałem w samochodzie a zjeżdżam ich dużo bo w roku robię ok 60-70 tys wiec jest okazja potestować. Nauczyłem się że opona, zaraz po hamulcach, to najważniejsza rzecz w samochodzie i kupując opony nie oszczędzam. Z reszta co to za oszczędność jak przeliczysz na czas eksploatacji, kilometry itp to okazuje się że to grosze. 
 

teraz tez masz promocje na conti - oddają gotówkę za zakup i rejestracje opon. 
 

https://contiuhp.pl/#odbierz-gotowke

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem C4 VTR   na 17" - koledze z pracy.

Wymienił z Michelin na Imperiale:

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/osobowe/r=1/205-50-r17

I stwierdził, że nie widzi różnicy. Trochę mu nie wierzyłem, aż mi dał się przejechać. Byłem pod wrażeniem...

A tutaj dowód, że "azjata" może być  lepszy od np. Continental:

https://autokult.pl/36671,test-letnich-opon-adac-2020-drozsze-nie-zawsze-znaczy-lepsze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sarna1 napisał:

Bez komentarza

To po co komentujesz?

Pewnie handlujesz Conti więc polecasz.

Akwizytorom podziękujemy...

Tak jak jeden tutaj BRC kuzynowi nagrania.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Sylwek, znowu za dużo gruzińskiego wina......emerycie z nadmiarem czasu.
Po Twoich wypowiedziach pasujesz mi do emeryta wojskowego który ma za dużo czasu i nic mu nigdy nie pasuje, dodatkowo wszędzie szuka drugiego dna - pewnie pracowałeś w wywiadzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tak - Imperiale zimowe mój szwagier kupił do Passata 2,0TDI w 2018 - żeby mi dopłacali to ich bym nie wziął. Ten samochód jechał na nich gdzie chciał.

 

Co do testów ADAC - czasami się trafi że jakiś wynalazek trafi na wysokie miejsce (ze 3 lata temu trafił np. Achilles w AutoŚwiecie). Tylko przejrzyj testy kilku organizacji/gazet które przeprowadzają testy - to jest 1 na 100 kiedy się tak trafi.

 

Kilka razy miałem do czynienia z samochodami na "chińczykach" - pod moja noga nie polecam nikomu.

Może te opony dają rady w samochodzie co ma 80-100KM, a jeździ ktoś mega spokojnie. W mocniejszych wersjach nie polecam.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć niepokolei w głowie żeby porównywać chińska tania oponę z Michelinem ;)

 

pamietajmy o tym że powierzchnia styku opony z nawierzchnia w samochodzie osobowym to maks powierzchnia naszej dłoni. Sami sobie odpowiedzmy czy oszczędność kliku stów przy zakupie raz na 2-3 lata to znaczące podreperowanie naszego budżetu.

Szczególnie w porównaniu różnicy w długości hammowania na mokrym jak i suchym asfalcie przy awaryjnym hamowaniu (którego Sylwek nigdy zapewne nie miał bo jeździ zgodnie z przepisami i wszyscy w około wiedza że jedzie - zarówno piesi jak i inni uczestnicy ruchu ;) ).

 

czasami te 2-3 metry może uratować życie Twoje lub osoby postronnej. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem: że polecam Imperiale.

I nigdy nie miałem "chińczykow". Sprzedałem samochód z Michałami za ponad 500 zł/szt i gość sobie wymienił na Imperial, ja się tylko przejechałem i byłem pod wrażeniem, że tak "chińczyk" potrafi się zachować.

Te które polecam, są w innym temacie. Obecnie jeżdżę na Goodyear-ach.

10 godzin temu, Sarna1 napisał:

którego Sylwek nigdy zapewne nie miał bo jeździ zgodnie z przepisami

Staram się :) Przecież wiesz, że mam dużo wolnego czasu i mi się nigdzie nie spieszy. 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie drapcie się:D Ja mam chińskie opony Superia Eco Blue w Cytrynie C5 kupiłem nowe za 1070 zł za.komplet gdzie Michelin kosztowałyby 3200. Używek już nie kupuję bo zawsze z nimi coś nie tak. A na tych jeżdżę ponad rok i wiem że to dobry zakup. A porównywanie drogi hamowania to całkiem o dupę potłuc bo to są wszystko warunki laboratoryjne. A czas reakcji? Pisanie o 2-3 metrach szybszego zatrzymania. W normalnym życiu kiedy patrzysz za zajebistą blondyną na chodniku nawet czasami nie zdążysz wcisnąć hamulca:bash:Mogę śmiało polecić opony Superia oczywiście mówię o normalnej jeździe w aucie mam 140km diesel. I sprawdzają się bardzo dobrze. Następne też będą chińskie

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarna1 masz racje chodzi mi tylko o to że ważniejsze jest przewidywanie i uważanie a jeżeli ktoś ma nasrane pod delklem to żadne super hiper opony go nie zatrzymają. A jak to mój tata mówi: oszczędzają bogaci nam też się opłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki nie urodził co wszystko by przewidział i dał radę na wszytsko uważać. W ruchu pojazdów za dużo czynników jest od ciebie niezależnych. 
 

a bogaci, Ci których ja znam, na bezpieczeństwie nie oszczędzają. Wystarczy zobaczyć jakie składki ubezpieczeniowe sobie opłacają na wszelki wypadek :).

 

Co do super opon, to jak ktoś ma nasrane jak to napisałeś, to taka super opona wręcz będzie niebezpieczna dla niego. Bo np na zjeździe z autostardy bez problemu poleci 120 w łuku gdzie na budżetowej gumie przy 80 miałby strach w oczach :). Wszystko trzeba w życiu robić z głowa. 
 

 

w motorze z przed tygodnia trafiłem na fajny test. Wklejam tylko 4 zdjęcia żeby uświadomić różnice w długości hamowania opony premium i budżet. Na mokrym to 12 metrów ;) czyli prawie 3 długości samochodu. Na suchym to ok 5 metrów. Czyli na Contim już stoisz a na nakangu nadal masz 33 km/H na budziku. 
 

Rozmiar 195/65R15 wiec jak w większości Meganek 3 różnica w cenie miedzyn najdroższą opona a najtańsza to 80 zlociszy. 
 

0E726DB7-1CB0-4911-AC24-88D563D60E97.jpeg

E47877E2-C55A-4C76-BD76-BA1C644D881D.jpeg

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!