Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepala się bezpiecznik od sprężarki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule, w mojej megance przepala się bezpiecznik od sprężarki. Przepala się on tuż przy próbie uruchomienia sprężarki. Czasami podziała ona dłużej, a czasami raz się zakręci i wtedy bezpiecznik pada. Oryginalnie jest tam 7.5A, a przepala nawet 15A. Czyściłem styki i wszystkie wtyczki pod bezpiecznikami lecz to nic nie zmienia. Czujnik ciśnienia jest na 3 piny, czynnik jest w układzie. Na sucho to koło w środku sprężarki (nie te na którym jest pasek) obraca się łatwo - nie ma "sztucznego" oporu. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik zabezpiecza tylko cewkę sprzęgła, może masz zwarte uzwojenia. Warto sprawdzić diodę zabezpieczającą sprzęgło czy nie ma przebicia do masy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej kupić używaną sprężarkę i wymontować z niej cewkę i wsadzić do sprężarki w aucie? :)  Nowej cewki nie dostanę, a nowa sprężarka to ceny, że ohoho...

 

Chyba, że to taka sama jak w 1.4 / 1.6 

https://allegro.pl/oferta/megane-scenic-i-ii-cewka-sprezarki-klimatyzacji-8430219594

Edytowane przez MRAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Musiałbyś najpierw sprawdzić czy to faktycznie wina cewki mierząc jej rezystancję, powinna wynosić moim zdaniem 4-6 omów. Równie dobrze może dioda robić zwarcie. Wyjmij diodę i sprawdź czy będzie paliło bezpiecznik. Dioda jest w skrzynce bezpieczników pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi proszę gdzie ta cewka dokładniej? Przesyłam zdjęcie bezpieczników pod maską - chyba, że są jeszcze jakieś inne bezpieczniki... Bezpiecznik od sprężarki powinien być na górze po lewej (obok niebieskiego).

 

Chyba, że to to czarne po lewej. Lecz to wygląda jak bezpiecznik. A jeśli nawet, to jak to sprawdzić - bez tego nie odpali klimatyzacja? 

91109023_543796246264935_1778409815400251392_n.jpg

Edytowane przez MRAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka jest częścią sprzęgła. Jej rezystancje sprawdzisz podłączając miernik bezpośrednio do styków sprężarki. 

To czarne po lewej to jest właśnie dioda, wygląda jak bezpiecznik. W jedną stronę ma puszczać prąd a w drugą nie. Jak puszcza w obie strony to jest uszkodzona.

Bezpiecznik sprężarki to ten różowy u góry na prawo od niebieskiego.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, odpiąłem wtyczkę od kompresora (dwu-pinowa) co jest przy kole pasowy i mimo odpięcia pali bezpiecznik przy włączeniu klimatyzacji na panelu (przycisk AC). Nawet nie musiałem żarówki podłączać bo i tak nie zapala się gdyż od razu bezpiecznik się przepala. W którym kierunku teraz szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyjęcia swojej diody i odłącz sprężarkę. Następnie włącz klimatyzację, jak nie spali bezpiecznika to winna jest dioda, jak dalej pali to masz zwarcie w instalacji.

Ta dioda z linku jest odpowiednia. To jest dioda przeciwprzepięciowa, chroni instalację podczas rozłączania sprzęgła sprężarki. Pamiętaj by diodę zakładać zgodnie z oznaczeniem na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!