Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod Głowicą?


elmatero

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dużo cierpliwości dla tego samochodu, ale to co dzisiaj zobaczyłem to przeszło wszelkie granice. Regularnie zaglądam pod maskę i świece sobie to tu, to tam latarką. Dzisiaj znalazłem wyciek w miejscu gdzie jest uszczelka pod głowicą. Na całej jej długości spore zapocenie. Na żywo wygląda gorzej. Po weekendzie zgłoszę do ASO na gwarancji. Sprawdzcie czy w waszych megankach nie jest podobnie. Moja ma dopiero rok i 20 000 przebiegu <zolta>

 

Czy ktoś z was się orientuje, czy przy takiej sporej naprawie (UPG) przysługuje za darmo auto zastępcze?

1.jpg  2.jpg  3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również obejrzę u siebie.

Też lubię popatrzyć pod maskę i nacieszyć się motorkiem. Wywnioskowałem, że silnik nie posiada przepływomierza a ma 3 mapsensory, 2 czujniki temperatury powietrza, 2 czujnik spalania stukowego, 2 czujniki położenia wałka rozrządu, nie ma napinacza paska osprzętu (mega prosty układ); prawie wszystkie czujniki są na wierzchu silnika oprócz elektrycznej pompki wody i drugiej sondy lambda.

Na głowicy widać niepokojące rysy (pęknięcia). Olej jakby podciekał z powyżej uszczelki, ale nie koniecznie. Może również podciekać z pokrywy rozrządu.

Wg. mnie przysługuje auto zastępcze, jeżeli naprawa będzie trwała powyżej 3h, po wcześniejszym 48h umówieniu - formuła nonstop

Jestem już po oględzinach:

IMG_20200503_115705.thumb.jpg.2a9c0064e8903b1cc2cf526e32ffd683.jpgIMG_20200503_115608.thumb.jpg.088470af6c074346522d7f923fb6b20b.jpgIMG_20200503_115532.thumb.jpg.3d73d61fa32adf05ed95564fd7240c44.jpgIMG_20200503_115458.thumb.jpg.152105f188867fb76fb077d139c7919a.jpg

Czy przypadkiem nie masz wycieków z pod wlewu oleju. U mnie sucho, ale na uszczelce coś jest. Doloty suche.

Daj znać co Tobie powiedzieli w serwisie na te wycieki. Może to płyn chłodzący - u mnie jest na zimnym stan min, ale jak jest gorący to jest połowa stanu. Dolewać płynu?IMG_20200427_122659.thumb.jpg.2cefecb6851ba61db3fb2f7d2ec717ae.jpg

Edytowane przez szwagier24a
dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś trochę widać. Jakby zakurzone przypocenie spod uszczelki głowicy. Jutro zostawiam samochód w ASO w związku z przybywaniem oleju i może też to zgłoszę, ale znając ich podejście nie zrobią nic póki auto normalnie jedzie i nie ma żadnych błędów. W jednym z poprzednich samochodów też tak miałem i jeździłem tak przez kilka lat. Nic się nie działo.

IMG_20200503_132255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co z tym przybywaniem oleju bo u mnie też jest go trochę więcej niż wcześniej. Chyba przez to przybywa oleju bo każde uruchomienie to obroty 1500 przez pół minuty albo i dłużej pomimo iż silnik był zgaszony kilka minut temu. Wskazówka od temperatury leży a silnik gorący, poczym podnosi się natychmiast na 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie to samo. Myślę, że to przez te ogromne dawki paliwa po prawie każdym odpaleniu. Jak byłem ostatnio w ASO to zgodzili się, że przybyło oleju, ale benzyny nie czują. A ja czuję już po wyciągnięciu bagnetu... Teraz mam zostawić auto na dłużej i mają zrobić pomiary i konsultować z działem technicznym, cokolwiek to znaczy. I obiecali wymianę stelaża fotela kierowcy. Roczne auto, 12 tys. przebiegu i takie rzeczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seimi napisał:

Jak byłem ostatnio w ASO to zgodzili się, że przybyło oleju, ale benzyny nie czują.

A ja czuję już po wyciągnięciu bagnetu...

Czy to zjawisko masz ;

   - od nowości auta?

  -  czy u Ciebie przeważa jazda na; krótkich odcinkach? po mieście??

  -  czy używasz systemu start-stop?

  -  czy była aktualizacja sterownika wtrysku?

  -  czy nie preferujesz eco - jazdy?

  -  czy korek wlewu oleju czysty, bez " majonezu " ?

  -  czy jest moc? oraz jak z zużyciem paliwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-2010, pisaliśmy o tym problemie w wątku o FAPie. Zauważyłem to dwa miesiące po wymianie oleju. Nie było aktualizacji, bo twierdzono, że takiej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seimi napisał:

Nie było aktualizacji, bo twierdzono, że takiej nie ma.

W aso nie muszą wiedzieć o nowym sofcie;

   - wystarczy, że kumaty mechanik podłączy auto online do serwera Renault,

   - uruchomi aktualizację i automatycznie następuje wymiana softu na aktualny,

Interweniuj u kierownika aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.05.2020 o 13:27, seimi napisał:

Jutro zostawiam samochód w ASO w związku z przybywaniem oleju

 

Również miałem problem z przybywającym olejem. Zresztą pisałem już. W moim aucie zaktualizowano soft sterownika silnika i problem znikł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam u mnie mam chyba problem z uszczelką pod głowicą dwa razy dolewałem już płynu i zaczynam zauważać kremowy naciek na korku oleju auto 20 k przebiegu olej już dwa razy wymieniany raz po 6 k drugi po 19 k .Po roku miał wymieniane uszczelnienie pokrywy zaworowej  tej od środka silnik 1.3 140 tce,jutro dzwonię na serwis niech oglądają.

IMG_20210128_175723_resized_20210128_055905543.jpg  IMG_20210128_175743_resized_20210128_055905266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!