Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Uruchamiam klimatyzację i poza kontrolką nic się nie dzieje. Nie uruchamia się kompresor. Czy to któryś bezpiecznik? Który?

A czynnik jest?

raczej jest, to nie tak że działało coraz słabiej, tylko działało i przestało

a jeszcze takie pytanie, czy przy braku czynnika kompletnie nic się nie uruchomi - kompresor, nawiew itd...

Nawiew i wszystko będzie działać. Klimatyzacja nie, gdy włączysz ją przyciskiem, po prostu kompresor nie będzie reagować bo nie ma ciśnienia w układzie, to tak w skrócie. Niech ktoś bardziej ogarnięty się odezwie.  

Do sprawdzenia czujnik ciśnienia czynnika chłodniczego. ECU ma odczyt ciśnienia, poniżej pewnego nie zezwala na załączenie sprzęgła sprężarki

Napisano (edytowany)

No własnie - gdzie znaleźć ten odczyt z czujnika ciśnienia? Szukałem wszędzie w CLIPie i nie ma. Powinno być w module wtrysku, ale nie ma. W UCH też nie, w module klimatyzacji to samo... Problem jest taki, że mam błąd  DTC921613 - "Obwód zasilania sprężarki klimatyzacji" - 2 lata temu też to miałem, wymieniono mi cewkę, dobito czynnik i było ok, ale problem wrócił (miałem wrażenie, że z miesiąca na miesiąc chłodziło coraz słabiej...). Oczywiście - znowu mogła paść cewka, ale skoro sprzęgiełko się nie zamyka to naszło mnie by sprawdzić ciśnienie (bo jak wiadomo, jeżeli jest poniżej 2 barów to klima się nie załączy, sprzęgiełko nie zadziała), może to jest problem (i może te 2 lata temu to też nie była winna cewka, tylko za mało czynnika?)... No i czy w przypadku braku odpowiedniego ciśnienia w obwodzie klimy clip pokazywałby to jako błąd zasilania sprężarki? Może to głupie, ale skoro nie ma odczytu w clipie ciśnienia, to może tak to się objawia? Trochę dziwne by było, że po niecałych dwóch latach znowu padła cewka... Może programiści coś ominęli i zamiast wyrzucać błąd niskiego ciśnienia wyrzuca błąd "późniejszy w kolejności", czyli ten o braku zasilania sprężarki?

Czy w ogóle Megane III ph1 wyrzuciłby błąd niskiego ciśnienia w obwodzie klimy czy właśnie nie ma takiego błędu? Spotkał się ktoś z takim? No i dziwi mnie brak w clipie pozycji z ciśnieniem...

Dodam jeszcze, że w Clipie wskazuje m.in.:

ET140 - Żądanie włączenia klimatyzacji - NIE

ET003 - Klimat. zablokowana przez kalk. wtrysku - TAK

Edytowano przez Ravvar

W klimatyzacji manualnej ciśnienie odczytasz w sterowniku silnika. Parametr PR037. 

Czyli wygląda na to, że w klimatyzacji automatycznej nie ma jak CLIPem odczytać ciśnienia, bo taką mam i pozycji PR037 brak :33_unamused:...

Elmem odczytasz bez problemów albo w sterowniku silnika albo w sterowniku klimatyzacji. Clipa nie znam więc się nie wypowiem gdzie to odczytać ale parametr pr037 to według clipa odczyt ciśnienia czynnika chłodzącego. Powinien być w ECU silnika.