Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Maciekek

Megane III phIII Delikatne stukanie z lewych drzwi przy ruszaniu i hamowaniu

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Dzisiaj jadąc meganką usłyszałem dziwne i raczej często powtarzające się dźwięki z lewych przednich drzwi.

Dźwięk pojawia się przy przyspieszaniu i hamowaniu, jakby coś w drzwiach było luźnego. Natomiast nie jest to raczej nic z zawieszenia, bo na dziurach raczej to się nie pojawia, raczej musi być jakaś zmiana prędkość (albo przyspieszenie albo hamowanie) żeby to tak stuknęło. 

Mam do naprawy strzelający ogranicznik w drzwiach, ale nie wiem czy to może być powiązane, a jak już będę rozbierał boczek to może na coś jeszcze zwrócić uwagę? 

Ktoś może miał taki problem? Stukanie nie jest super głośne, ale w korkach, to stuka co chwile, cicho ale dosyć często

Ucieszę Cię, wymiana ogranicznika powinna pomóc :) U mnie stukało przy ruszaniu, po wymianie już nie stuka.

Dla potomnych, potwierdzam, to ogranicznik. Stuka przy otwieraniu ale i przy pracy zawieszenia/kiwania samochodu. 
Wymieniłem na oryginalny z metalowymi tulejami, troche głośniej i ciężej drzwi chodzą, ale dla mnie to plus. ponieważ parkuje dosyć ciasno auto, to mam większa pewność, że drzwi nie walną samochodu obok. 

Tak przy okazji dopytam się,czy oprócz zdjęcia boczka drzwi kierowcy przy wymianie tego ogranicznika jest coś problematycznego?

Z tego co zdążyłem zobaczyć,to kwestia zdjęcia boczka, odkrecenia ogranicznika i złożenie. Jest coś na co zwrócić uwagę,albo jakieś zatrzaski od boczka, żeby poświęcić więcej uwagi?

U mnie stukaly plastikowe zaslepki pod klamkami zewnatrz drzwi.