Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 4 montaż lusterka fotochromatycznego


Komarek

Rekomendowane odpowiedzi

W samochodach , które fabrycznie nie mają lusterka fotochromatycznego , możemy je sami założyć.  Pasuje zarówno z Megane 4 jak I Talismana. 

-czas potrzebny na wszystko - 1 godzina.
- materiały - kabel 0.5mm 2x3.5m.
                    - konektor d+m 2 pary
                    - taśma izolacyjna , koszulka izolacyjna 
                     - lutownica, cyna 

Mocowania w lusterkach wyglądają inaczej ale pasują na 100%. Lusterko założone jest na uchwyt klejony do szyby. 

Demontaż starego lusterka :
- rozbieramy plastiki/osłony wokół lusterka. Nie ma potrzeby odpinania kabli z kamery i czujników. 
-zdejmujemy panel z lampkami. 
- żeby zdjąć lusterko trzeba energicznie acz z wyczuciem walnąć od góry w uchwyt. Ja użyłem drewnianego klocka i młotka gumowego. Pięknie zeszło. 

 

Przygotowanie lusterka fotochromatycznego do montażu:
- nie mamy wiązki . Trzeba ją przygotować . Użyłem kabla 0,5mm . Podłączenie w skrzynce bezpieczników do 12+ po zapłonie i masy. W lusterku są 3 kable. Czarny to masa, biały 12+ , zielony do wstecznego wtedy się rozjaśnia ( u mnie nie używany , mam kamerę cofania) . Obcinamy wtyczkę , przedłużamy kabelki i zakładamy konektory .  U mnie niebieski to 12+ ,  brązowy to masa. Na jeden kabelek konektor męski na drugi żeński- ułatwi nam to montaż. 

 

Montaż wiązki 
- ciągniemy wiązkę od bezpieczników. Miałem już ułatwione zadanie gdyż wcześniej robiłem gniazdko do ładowarki z rejestratora. W każdym bądź razie 12+ po zapłonie i masa. Zdejmujemy uszczelkę drzwi.  Ciagniemy do lusterka słupkiem A . UWAGA! na poduszkę pod osłoną słupka. Wskazane odłaczenie akumulatora na czas prac. Osłonę słupka ciągniemy by wyskoczyła z zaczepów . Z umiarem,  zatrzyma się na zielonym wieszaku . Kabelki pięknie się ułożą, miejsca jest dużo. Wkładamy wiązkę  pod podsufitkę i kończymy przy uchwycie lusterka. Zostawiamy 10-12cm , które  schowa się pod osłoną. Podłączamy instalację i zakładamy lusterko, ruchem ku górze wkładając w uchwyt. Zakładamy osłony , podłączamy akumulator i cieszymy się wygodą lusterka samościemniającego .

20200614_163109.jpg

20200614_143821.jpg

20200614_143826.jpg

20200614_163140.jpg

20200614_145533.jpg

20200614_150859.jpg

20200614_152337.jpg

20200614_160353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie wygląda to tak a lusterka pasują nie ważne czy mamy kamera czy nie @Komarek opisał jak to podłączyć z tym że ja podłączyłem do oświetlenia kabiny przy lusterku. Czas pracy bez podłączenia to max 5 min a stare lusterko zeszło bez problemu przy użyciu młotka gumowego i kawałka drewna.

20200630_132950.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamykxp napisał:

podłączyłem do oświetlenia kabiny przy lusterku. 

20200630_132950.jpg

Tez nad tym myślałem. Zrobiłem od skrzynki ,  żeby w obudowie oświetlenia schować zasilacz do rejestratora. Ale muszę wpierw kupić stosowny adapter 5V micro USB. Wtedy kabel do lusterka będzie przydatny 

#Aliexpress 12,90 zł  35%OFF | 12 V do 5 V 3A 15 W ładowarka samochodowa DC moduł konwertera z Micro USB kabel
https://a.aliexpress.com/_dURxS8q

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tam już dodatkowe gniazdo 12V i ładowarkę , do zasilania kamerki.  Wychodzi ma to samo. Chce natomiast wsadzić zasilacz z wyjściem 5V do obudowy lampek.  Miejsce jest. Podłącze do niego rejestrator . I kamerkę IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 14.06.2020 o 17:10, Komarek napisał:

Mocowania w lusterkach wyglądają inaczej ale pasują na 100%. Lusterko założone jest na uchwyt klejony do szyby. 

Kilka miesięcy temu zamiast lusterka zwykłego zamontowałem lusterko fotochromatyczne ale z Megane II - takie mi zostało - pasowało i działało. Było jednak zniszczone trochę - ząb czasu, wiec zamontowałem z Megane IV i tu mam pewną wątpliwość.

 

Niby mocowanie wchodzi bez problemu tak jak kolega pisał, jednak przy ustawianiu lusterka (jest dosyć pasownie - stawia spory opór), lusterko na mocowaniu sprężynowym "chodzi" - porusza się na sprężynie. Jest to dosyć spory "przełamaniowy ruch sprężynowy".

Czy u kolegów też to występuje? Bo wydaje się to celowe działanie, bo poddaje się z oporem i w pewnym - wydaje się, żę z góry ustalonym zakresie - możne żeby lusterko odpadło przy uderzeniu np. głową podczas wypadku?

Co myślicie?

 

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Komarek napisał:

Nie . U mnie chodzi dość ciężko, 

O to dziwne, bo dokładnie popatrzyłem i to ustępuje (sprężynuje) na tych wystających blachach (są inne niż w standardowym lusterku).. A spróbuj  dać do oporu lusterko w lewo lub prawo czy nie będzie się poddawało na tych blachach....  Może kolega nie zauważył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!