Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cabrio. Dach otwiera się do połowy, zatrzymuje się i piszczy..


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, potrzebuję Waszej pomocy. Bujam się z tym dachem już długi czas.

Zdążyłem wymienić już sporo elementów.

Dach przy rozkładaniu zgłasza błąd, że procedura rozkładania dachu trwa za długo.

W serwisie ASO powiedzieli mi po diagnozie, że nie działa prawidłowo pompa dachu. Wymieniłem. Nic się nie zmieniło.

Po czym zaprowadziłem auto do elektryka - stwierdził, że nie ma problemu ze strony elektroniki. Że problem w hydraulice.

Wymieniłem wszystkie siłowniki. To samo. Już nie mam pomysłów gdzie szukać.

Może ktoś miał podobny problem.

Dach otwiera się do połowy po czym pika i się zatrzymuje. Po ponownym wciśnięciu przycisku otwierania dachu rusza ale po chwili znowu pika i staje.

Dołączam film i proszę o pomoc. Tracę już nadzieję. 

Z góry dziękuję,

Edytowane przez przemcioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a może pompa daje za małe ciśnienie. U mnie jak otwieram dach to mogę go zatrzymać w każdej pozycji i nie opada. U Ciebie widać jak zaraz na początku opada po zatrzymaniu. Mi dach opadł ale po kilku minutach od wyłączenia silnika jak czyściłem uszczelki. Albo pompa daje małe ciśnienie albo coś nie tak z mechanizmem bo dach musi iść równo nawet jak puścisz guzik w trakcie otwierania to zostaje w tej pozycji i nie ma prawa się ruszyć. Więcej Ci nic nie powiem bo dzięki Bogu nie musiałem tego naprawiać. Napewno znaczenie ma też płyn ale w Twoim przypadku wygląda jakby coś się zacinało po tym opadaniu dachu może coś jest przygięte i jak ma ciężej to wywala błąd. Nie mam pojęcia takie tylko gdybanie.Życzę Ci powodzenia bo naprawdę wiele niewiadomych

 

 

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa była wymieniana. Dwa razy.

Czy jakieś linki mogą dawać opór?

Dach działał do samego końca. Auto stało bardzo długo u mechanika bo wymieniany był silnik. Po tym postoju dach przestał działać.  (stał 1 rok, tak wiem, że długo ale nie miałem kasy na nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 28.06.2020 o 19:26, jackowskipatryk napisał:

Kolego a może pompa daje za małe ciśnienie. U mnie jak otwieram dach to mogę go zatrzymać w każdej pozycji i nie opada. 

 

 

 

Jak się zatrzyma dach między zamkniętym a otwartym to po chwili sam opada. Nawet sprawny.

 

PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opada jak wyłączysz silnik po kilku minutach. Na zapalonym silniku nie opada po kilku albo i kilkunastu minutach zapiszczy i wyświetli komunikat zamknij dach. Wiem bo ostatnio czyściłam uszczelki na włączonym silniku i bardzo długo to trwało czyściłem i natłuszczalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Kolego czy udało Ci sie namierzyć błąd z tym dachem? Ja wymieniłem również silnik w tamtym roku i od tego czasu dach mi się nie otwiera...przy próbie jego otwirzenia piszczy tzn jest ten odgłos pikania i nic więcej.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!