Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło Renault Megane III 1,2 Tce 130 KM 2014 rok.


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam przejechane w granicach 130 tysięcy kilometrów, od dłuższego czasu mam problem z normalnym ruszeniem z 1 biegu, samochód szarpie przy odpuszczaniu sprzęgła, cała buda się trzęsie, przeszukałem trochę tematów oraz filmików na YT i wnioskuje że czas wymienić komplet sprzęgła razem z dwu-masą i wysprzęglikiem hydrauliczny, czy ktoś ma lub miał podobny przypadek? Zastanawiam się jeszcze jaki byłby najlepszy zestaw, LUK czy Valeo, czy może jeszcze coś innego? Szukałem ale dużo marek nie znalazłem. Jak narazie jestem po wymianie silnika na gwarancji i jeden problem załatwiony z utrata oleju. Jeżeli ktoś by posiadał oryginalne numery OEM do całego zestawu bardzo byłbym wdzięczny skrzynia TL4. Oczywiście olej w skrzyni wymieniany co 60 tyś. km. Przymierzam się do kupna kompletnego sprzęgła na własną rękę ale wymianę możliwe że zrobię w ASO. Jakie koszta mieliście?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, proponuję sprzęgło: https://allegro.pl/oferta/valeo-sprzeglo-wysprzeglik-valeo-8946269547

               koło dwumasowe: https://allegro.pl/oferta/kolo-dwumasowe-luk-renault-megane-iii-1-2-9333958464

W ASO raczej nie naprawiaj samochodu. Znajdź lokalnie mechanika z renomą. Poproś czy mógłbyś się przyglądać jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omega, dziękuje za propozycję na pewno rozwarze zakup. Jeżeli chodzi o podgląd sytuacji to podejrzewam że stanie i przyglądanie się przez 4h to nie będzie mi się chciało ;) A jeżeli chodzi o śruby zostawić stare czy lepiej kupić nowe bo widzę że nie dają śrub w zestawie.

 

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • darekgt zmienił(a) tytuł na Sprzęgło TL4 Renault Megane III 1,2 Tce 130 KM 2014 rok.

Śruby na 99,99% są w tym kole, ale zawsze możesz zadzwonić i dopytać. Kup jakiś preparat tylu LOCTITE np. 243 (niebieski) i przed montażem pokryj nim gwint w śrubach po środku, chociaż każdy szanujący się mechanik, ma całą paletę takowych. Zobaczysz jak Ci 4h szybko zlecą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omega, dziękuję Tobie za odpowiedz i podesłanie linków, mam nadzieje że jak wymienią sprzęgło to będzie mi się lepiej ruszało autem :)  bez turbulencji :) pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć stalan, po wymianie silnika na nowy poprawiony, tez miałem szarpanie przy ruszaniu, słyszałem komentarze że  mogli zapowietrzyć sprzęgło, wzięli samochód na podnośnik i odpowietrzyli ale nic to nie dało, sprzęgło nie było zapowietrzone, także podejrzewam że przy kolo 130 tyś km czas najwyższy zmienić całościowo sprzęgło, samochód użytkowany codziennie po mieście przez żonę, gdyby był automat nie było by problemu z paleniem sprzęgła. Pozdrawiam.

PS. nawet nie wiedziałem że wyprzęgnik da się odpowietrzyć :) Czyżby kolega miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stalan napisał:

Tak, po wymianie płynu hamulcowego w...ASO

I jak kolega rozwiązał problem? Ponowna wymiana płynu hamulcowego? Czy odpowietrzenie układu?

6 godzin temu, stalan napisał:

Tak, po wymianie płynu hamulcowego w...ASO

I jak kolega rozwiązał problem? Ponowna wymiana płynu hamulcowego? Czy odpowietrzenie układu?

Krzychu73, o tez można by to skontrolować, też słyszałem o takiej możliwości, ogólnie sprzęgło mi się nie ślizga podczas przyspieszania. To sprawdzę zaraz po przyjeździe do domu. Jakieś wskazówki gdzie są znajdę poduszki skrzyni, bez podnośnika pewnie się nie obejdzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, darekgt napisał:

I jak kolega rozwiązał problem

To było lekkie szarpanie podczas ruszania z miejsca, zaczęło występować bezpośrednio po wymianie płynu hamulcowego. Przy okazji pobytu w ASO (wymiana opon na zimowe), opisałem usterkę przyjmującemu samochód i zasugerowałem zapowietrzenie układu wysprzęglania. Od tej pory szarpanie ustąpiło, płynu nie ruszali, najprawdopodobniej odpowietrzyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak silnik wymieniony przez serwis, oleju narazie nie bierze, sprawdzę poduchy zatem w niezależnym warsztacie. Przed wymianą silnika też tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2020 o 23:29, darekgt napisał:

Jakie koszta mieliście?

 

Meganka 2 silnik 1,6 16V p;rzebieg ok 180tys km +/- 30 tys km, koszt wymiany kompletnego sprzęgła wraz z robocizną zamknął się kwotą 1400zł (części kupował mechanik). I oczywiście do tego było trzeba czekać na wysprzęglik, bo są 4 typy jego i w moim miałem najbardziej niedostępny. Czas wymiany 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • darekgt zmienił(a) tytuł na Sprzęgło Renault Megane III 1,2 Tce 130 KM 2014 rok.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!