Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Cześć,

Pojawia mi się pomarańczowy klucz i komunikat skontroluj start & stop, mechanik szuka i nie może znaleźć przyczyny jakieś sugestie?

Przejrzałem podobne tematy jednak nic to nie dało.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Sprawdzić sprawność akumulatora testerem pod dużym obciążeniem. Niestety te akumulatory wytrzymują niewiele więcej niż 3 lata.

Napisano (edytowany)
10 minut temu, jabrze napisał:

Sprawdzić sprawność akumulatora testerem pod dużym obciążeniem. Niestety te akumulatory wytrzymują niewiele więcej niż 3 lata.

Niby sprawdzał akumulator ale pewnie bez obciążenia.

Czyli co odpalić klimę, radio i sprawdzić?

Edytowano przez kesudnik

Nie to nic nie da. Konieczny jest podjazd na tester. To jest specjalny akumulator o innych parametrach jak normalne kwasowo-zasadowe. W samochodzie jest zaawansowana elektronika, która nim steruje. Jego trwałość jest uzależniona od eksploatacji, czyli przejazdów w codziennym użytkowaniu.

Dnia 7.07.2020 o 22:29, jabrze napisał:

Nie to nic nie da. Konieczny jest podjazd na tester. To jest specjalny akumulator o innych parametrach jak normalne kwasowo-zasadowe. W samochodzie jest zaawansowana elektronika, która nim steruje. Jego trwałość jest uzależniona od eksploatacji, czyli przejazdów w codziennym użytkowaniu.

Zmieniłem akumulator na nowy, niestety dalej mam:

"skontroluj samochód"

"start&stop do kontroli"

Bezpiecznik od ten od akumulatora mam 30 taki powinien być?

Jak Ci nie zależy na systemie S&S to go wyłącz elmem, może komunikat zniknie. W tym systemie bierze udział czujnik zamknięcia maski, możesz na próbę go odłączyć. 

Witam.

Miałem kiedyś podobny problem. 

Stojąc od przodu samochodu, znajdź za akumulatorem czarną obudowę, do ktorej dochodzą grube kable. Na lewej bocznej ściance tej obudowy, mniej więcej w połowie wysokości jest szklany bezpiecznik 5A. U mnie był przepalony. 

Po wymianie komunikat już się nie pojawił. 

Powodzenia 

• Like 1