Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[grandtour] Popękane tylne lampy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W zeszłym tygodniu zauważyłem, że mam popękane tylne lampy w mojej megance. (tak jak na zdjęciu, na lewym na chwilę obecną mam jedno takie pęknięcie)

Nie wygląda to na uszkodzenie od uderzenia ponieważ nie ma nigdzie żadnych innych śladów.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Mój jedyny trop to: mogło to powstać podczas zamykania klapy bagażnika.

 

597446709_2020-08-0912_23.48-1.thumb.jpg.c9e66f652f31e15dafc8b60be59aa353.jpg

Edytowane przez emperempe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulat z dalekiego wschodu nie wytrzymuje słonecznych dni w Polsce tak niestety jest  w nowych autach.

Ciekawe jestem po jakim czasie zacznie schodzić lakier bezbarwny bo teraz maluje się auto na ilość nie na jakość jak na gwarancji nie wyjdzie to nie ma poprawek.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Refild napisał:

Granulat z dalekiego wschodu nie wytrzymuje słonecznych dni w Polsce tak niestety jest  w nowych autach.

Ciekawe jestem po jakim czasie zacznie schodzić lakier bezbarwny bo teraz maluje się auto na ilość nie na jakość jak na gwarancji nie wyjdzie to nie ma poprawek.


No popatrz, na południu Europy wytrzymuje a w Polsce nie ;). Po prostu ktoś dał ciała przy projekcie i tyle ;) zdążą się. W lifcie na pewno poprawią jak nie wcześniej poprzez zmianę u dostawcy. 
 

z tym lakierem też dobra teoria, faktycznie patrząc na stare lumpy z Californii czy leciwe europejskie samochody to wszystkie maja lakier w stanie gabinetowym ;).... dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecne podzespoły są robione z coraz gorszych materiałów (bo jest taniej), a lakiery to są gówno warte. lury.

Stare lampy były szklane, a lakier był chemiczny (i sechł 2 dni, a przy malowaniu waliło że we łbie się kręciło), a teraz malują, a za kilka godzin lakier idzie na polerkę. No bo też jest tańszyi bardziej "ekologiczny" - kurła jego mać :8_laughing:.

A że użytkownik ma potem problemy - a kij ich to interesuje, auto ma wytrzymać do końca gwarancji, a dalej radź sobie człowieku.

A jak tak się poczyta fora to w ogóle zaczyna wyglądać na zasadzie "gwarancja do stu dni" (a studnia zaraz za płotem salonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twardości/grubości/jakości lakieru to faktycznie jest nieciekawie.

 

Lakier poniżej progów z tylnych siedzeń wygląda koszmarnie. Jakby ktoś wziął papier ścierny... a to tylko dzieciaki wchodzą i wychodzą a samochód ma dopiero 8 miesięcy:/ 

 

Moja poprzednia meganka 3, która miała 5 lat nie miała tak porysowanego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier potwierdzam, że tragedia - też mam rysy na progach (biały). Odprysk na masce - w MII jak nowa po 15 latach. Najbardziej przeraża mnie rant nad szybą czołową bo nie ma na nim uszczelki. Widziałem Koleoesa 2 letniego z rdzą w tym miejscu. W innych marka wygląda to podobnie.

Co do żywotności auta - podczas gwarancji zrobić 200 tyś. i na rynek wtórny. Jeśli jeździ się mniej to po co nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie są ledowe. Byłby droższe.

Dobrze, że nikt nie pytał ile kosztują przednie lampy ledowe - a tak ładnie świecą.

Teraz wszystkie nowe auta mają reflektory ledowe z fajnymi funkcjami, które jak szacuję kosztują kilka tysięcy złotych w serwisie. Zamienników będzie długo brak.

Kiedyś problem był z soczewkami, że się wypalają odbłyśniki a spalona dioda to dopiero wyzwanie. Nisza na dobry biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!