Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Zajaczek87

Ogólne Wyłączenie na stałe czujników ciśnienia w oponach

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam,

Kupiłem zestaw felg jak w załączniku, mam problem zapomniałem sprawdzić czy są czujniki. Teraz ciągle pali mi się serwis i błąd czujników ciśnienia.

Jest ktoś z okolic Wrocławia z clipem? podobno da się wyłączyć na stałe to ustrojstwo.

Dziękuję za pomoc

. felgi.thumb.jpg.bdb72a1b260996a0a4dd519711b3c6ec.jpg

Edytowano przez Zajaczek87

A więc na wstępie chciałem podziękować za pomoc:) Dzwoniłem do ASO oczywiście oni nie mogą wyłączyć czujników bo auta produkowane po bla bla bla.(każdy kierowca to idiota i nie widzi/czuje że ma za małe ciśnienie w oponach). Mechanik mówił że on też nie da rady bo tylko ASO może wbić się głęboko w system i to wyłączyć. A więc uporałem się z problemem w sposób dość idiotyczny ale skuteczny, wsadziłem 4 felgi z czujnikami do auta po 1 dniu serwis zgasł, zabrałem z bagażnika dwie felgi, pojeździłem i jest git po 3 dniach zabrałem kolejną felgę  i co? nie pali się serwis. Więc zabrałem zapas z bagażnika wsadziłem alusa i działa.  Komp nie pokazuje ciśnienia w oponach. Zapali się czasami wykrzyknik tak jak w każdy zimowy poranek. Ten sposób działa, kupować nowe czujniki i wydawać 600zł tylko po to żeby mieć kontrolę ciśnienia na wyświetlaczu uważam za głupotę. Kiedyś w eskortach, kadetach i renault 19 nie było tego badziewia i jakoś się jeździło.

Nie wiem jaki jest model czujników w MIII, ale w dobrej cenie można kupić w Chinach.

W Megane II (i ScenicuII) wyłączenie TPMS na stałe jest jak najbardziej wykonalne i niezbyt skomplikowane - pod warunkiem posiadania odpowiedniej sondy diagnostycznej oraz oprogramowania.
Ja robię to zestawem MPM-Com + Maxi-Ecu.
Za pierwszym razem jest trochę zabawy, bo wyłączyć trzeba w dwóch miejscach i do tego w odpowiedniej kolejności (w bloku tpms oraz w zestawie wskaźników).
Partyzantka z wożeniem w bagażniku kół z czujnikami to trochę niewypał.
Co do zakupu czujników - owszem, tak -= ale trzeba pamiętać, że ich zakup to jedno, ich wpisane do systemu to drugie, a ich aktywowanie (specjalnym "wzbudzaczem") to osobna historia.

Jak jest numer katalogowy czujników do Megane II?