Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II kręci ale nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze

Po 4 latach miłej współpracy z moją Megi 2,0b (na podtlenku LPG) z 2006 roku przyszedł czas na zgrzyt.

Wróciłem z pracy normalnie. Auto zachowywało się jak zwykle. Po 3 godzinach wsiadłem i już nie odpaliło. Kręci, żadne kontrolki się nie świecą, na wyświetlaczu żadnych komunikatów, kierownicę odblokowuje.

Z racji posiadania LPG przełączyłem na tryb awaryjny odpalania na gazie i też nic. Myślę, że to wyklucza jakieś awarie ze strony układu paliwowego. Chyba, że nie...?

Nie mam możliwości na razie podpięcia pod żadnego kompa, więc odpiąłem wtyczki z cewek i podłączyłem multimetr. Na każdej na początku kręcenia rozrusznikiem pojawiają się wartości, żeby po chwili przy dalszym kręceniu się zerować.  Chyba nie tak to powinno wyglądać?

Jakieś pomysły? Czujniki wału i wałka?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona (przynajmniej na postoju). Diagnoza trafna, po wymianie czujnika auto odpala (późno skończyłem więc nie testowałem w ruchu).

Gdyby kogoś interesowało b to po demontażu akumulatora i jego podstawy da się spokojnie dojść do czujnika z góry (jak jest kanał to z dołu może być łatwiej), chyba że w aucie jest podtlenek LPG jak u mnie, to parę dodatkowych ustrojstw przeszkadza na dojściu, ale da się zrobić.

Dzięki za odzew.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wymienić czujnik potrzebna grzechotka 1/4" nasadka 10 długa. Jeżeli nad obudową termostatu jest reduktor to pozamiecione.

Kanał nie wiele pomoże bo i tak nie widać czujnika bo jest nad kołnierzem skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się udało i wystarczyła oczkowa 10tka, na szczęście śrubka poszła po zluzowaniu kluczem w palcach. Jeśli jest LPG właśnie pomaga wyciągnięcie akumulatora i jego podstawy żeby móc "zanurkować" od strony blotnika do komory i włożyć rękę trochę z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!