Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie żarówki


okos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jakich żarówek h7 używacie w swoich reflektorach, bo oryginalne, świecące na żółto nie odpowiadają absolutnie. Pytam o takie, które spełniają wymogi Renault o obniżonym promieniowaniu UV aby nie zniszczyć kloszy. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na tych: https://allegro.pl/oferta/2-szt-osram-h7-night-breaker-laser-150-9684692966 jest bardzo OK  Nie zgodzę się natomiast z Sarną, bo może i LED'y są w porządku, ale... nie te renówkowe. Dodatkowo zimą jak jeździsz w góry (na nizinach niestety brak zim), one się w ogóle nie oczyszczają, zwyczajnie są zimne szkła i śnieg z nich nie spływa. Może robią jakieś podgrzewane teraz, nie wiem. A w tym roku w lutym w Zakopcu śniegu było po pachy :) Najlepiej się przejedź z kimś i oceń po swojemu, ja za dopłatą takie zamiany bym nie zrobił.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko żałuję, że nie mam LEDów. Wyprzedażowych samochodów z LEDami nie było a czekać nie chciałem - z perspektywy czasu uważam że jednak trzeba było. Ostatnio rozważałem zmianę samochodu i brałem pod uwagę BMW serii 1. Dostałem taki do testów na jeden dzień i tylko się upewniłem że LEDy to jest to - do garażu wjeżdżałem jak w dzień ;) Z uwagi na niepewne czasy pozostanę jednak przez jakiś czas z Renault ale to zachęciło mnie do sprawdzenia zamienników LED w moim samochodzie. Philipsy LED robią świetną robotę. Piękna linia odcięcia i ładne jasne światło. Niestety u mnie po jakimś czasie komputer wyłączał światło dzienne w jednej lampie (mimo dodatkowych adapterów CAN-BUS). Tego efektu nie ma przy standardowych halogenach. Także na teraz niestety zostaję przy standardowych żarówkach - co by nie było zbyt żółto używam Philips White Vision.
 

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, ja nie krytykuje technologii LED, (postępowi nie ma co kontry dawać :) ) być może w BMW reflektory są OK w renówkach LED OK nie są. One zdaje się, nie są nawet samo-poziomowane i chyba bez spryskiwaczy, ale to już opieram się nie na sobie a na wiadomościach przeczytanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie mają samo-poziomowania i spryskiwaczy ze względu na nowe normy, które przy zastosowania mniejszej mocy reflektorów pozwalają na brak w/w. I tak, potwierdzam, że LED Pure Vision z Reno to jakaś popierdółka. Człowiek był napalony, dopłacił i poza wyglądem one są totalną wydmuszką. Często jeżdżę wieczorami i za każdym razem jak mija mnie jakiś nowy Mondek, Pasek czy inny samochód na LEDach to jest mi przykro, bo moje wyglądają jakby świeciły na pół gwizdka. Już pomijam te LEDy w samochodach klasy premium typu Audi, BMW i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zakupie szukałem z PureLED, ale niestety że brałem na koniec roku to nie było na stoku odpowiadającego mi konfiguracją (jak miał LED'y to nie miał czegoś innego albo kolor nie ten).

Jednak w toku użytkowania wiem, że wyszło to na plus. Te LED'y w Megnace to jest śmiech na sali. Dzięki temu że maja niższą moc (i nie muszą mieć samopoziomowania i sprysków) to świecą jak świeczki. Najgorzej jest w deszcz - totalnie nic nie widać. To już wolę mieć żółtawe H7 i coś widzieć, niż mieć piękne białe LED'y i się zastanawiać co mam przed samochodem.

Dostałem kiedyś jako zastępczy za 300C - BMW serii 3 z LED'em - i tam te lampy LED świeciły jak trzeba (a był to podstawowy LED, nie ten lepszy) - było jak pisze @chucky80 - prawie jak w dzień.

A powiem jeszcze jedno - nawet Clio ma lepsze lampy LED.

Niestety przez popieprzony system montażu żarówki w lampach halogenowych, jest kłopot z montażem retrofitowych LED'ów.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitrek za mojego 300C dostałem zastępczy BMW 318d - nie wiem ile droższe, ale myślę że kosztowało koło 150 tyś.

 

Cały pic polega na tym, że niestety Renault z tymi LED'ami w Megane mówiąc kolokwialnie "dało dupy". teraz po lifcie jest całkiem inna konstrukcja i podobno ma to dużo lepiej świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitrek przecież nie napisałeś źle.

Tak sobie zerknąłem - obecnie taka BMW kosztuje 150 tyś, a Meganka w podobnej konfiguracji (diesel, wyposażenie itp) - wyjdzie pewnie w granicach 120 tyś. czyli nie jest jakaś przepaść cenowa.

Te samochody w tym roku podrożały strasznie - niech EU jeszcze wymyśli nowe normy emisji, to będziemy płacić za samochód jak za złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to widać na przykładzie Octavii. To jest już dramat. Bez 90 nie ma co nawet podchodzić, chyba że ktoś chce dać 82 koła za 1.0 TSI :96_ok_hand:

 

Brak benzyny w automacie, jedynie ta ich śmieszna Mild-Hybrid z silnikiem z kosiarki i ceną 96 koła. No poebao ich do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2020 o 21:51, omega napisał:

 

Dzięki. Zamówię te właśnie następnym razem. 

 

Po przeczytaniu wątku chyba wszyscy możemy dojść do wniosku, że lift jest już koniecznością. 4 latka na tak szybki rozwój techniki to dłuuugi okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2020 o 17:29, Sarna1 napisał:

z drugiej strony w przyszłym roku 4 koła minimalnej :) ludzi będzie stać :)

tak jak z mopsu weźmiesz zasiłek dla szukających pracy to na pewno :)

zniweluje to % przedsiębiorstw , po prostu zwiną się firmy bo nie będzie stać na utrzymanie pracownika a roboty staja się tańsze.

 

Zwróć uwagę tylko na hologram na opakowaniu często po taniości na alledrogo można trafić na podróbki ,a niestety tych nie brakuje

 

Osobiście jeździłem na takich osramach niebo a ziemia i nikt i nic mnie nie przekona ze jakiś philips jest lepszy 2 sezony co prawda średnio co 5 miesięcy się przepalały ale dobrą wrzuciłem w światła drogowe na kolejny rok druga i miałem dwa zestawy nb laser w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich lampach próbowałem zamontować retrofity LED - kurde przez to porąbane mocowanie jest problem, bo nie można ich ustawić żeby to miało ręce i nogi.

Z normalnych żarnikowych H7 - w tym mam jakieś Osramy założone (coś zmieniłem zaraz na początku z fabrycznych Osramów), ale niestety na H7 nie da się uzyskać super efektów ani barwy światła (ograniczenia halogenówek).

W poprzednich autach próbowałem i Osramów laserów i Philipsów i jeszcze jakichś innych (różne wersje: cool'e, +130% itp.) - im droższe tym szybciej szlag je trafiał, każda świeci na żółtawo i nic z tym nie zrobi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!