Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - nie wychodzi chłodne powietrze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam Scenica II 2007 rok poliftowy, 2.0 benzyna.
Mialem problem z klimatyzacja.
Byla nie szczelna rurka przy chlodnicy, zostala wymieniona (ta dluga ktora idzie do grodzi za silnikiem) i przy okazji skraplacz
Dzis bylem u mechanika, klimatyzacja dziala pod ta jego maszyna, dmucha, chlodzi.
Nabil gaz. Szczelnosc OK.
Wyjechalem, wlaczam AC, na kokpicie pokazuje podswietlone AC. Lecz nie zalaczala sie sprezarka nie bylo charakterystycznego "cykniecie"
Wracam do mechanika, sprawdza gaz jest, podlacza kompa, pokasowal jakies bledy - wlaczam slinik, wlaczam AC, slychac sprezarka zalacza sie.
Lecz z kratek w srodku auta nie wieje powietrze z klimy, dlaczego? Dopiero na poniedzialek sie umowilem na to by sie lepiej temu przyjrzal, a mnie to juz trapi, moze ktos ma pomysly o co chodzi?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to daje takie objawy? Czy cos jeszcze moze byc?

 

Mam drugi w domu taki czujnik chetnie bym go podeminil - ale to chyba wiaze sie z utrata czynnika wbitego?

 

EDIT 12:51

 

I wlasnie przestala sie zalaczac sprezarka, auto postalo troche, schodze sprawdzic, wlaczam silnik, ok zalaczylo raz- wylaczam znow wlaczam, i odpalam AC i juz nie zalacza sie sprezarka, wiec albo znow blad zlapala albo co zatarta?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem: po odpaleniu silnika sprężarka załącza się tylko raz.

Czynnik nie ucieknie pod warunkiem że zawór zwrotny w gnieździe pod czujnikiem jest sprawny. U mnie trzymał. Kupiłem od Opla. Okrągła wtyczka 3 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem na inny uzywke, dalej nie zalaczal sie, przy odkrecaniu poprzedniego czujnika lekko syknelo, i ociupinke bylo slychac ze sie sączy, ale jak nalozylem drugi czujnik cisnienia uszczelke i dokrecilem to sie uspokoilo. Jednak na tym drugim czujniku nie zalacza sie rowniez, moze zlapala sprezarka blad i trzeba kompem wykasowac?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie na nowy odrazu zaczęła pracować poprawnie. Wygląda na to że trzeba podpiąć komputer i zobaczyć jakie ciśnienie widzi sterownik silnika. Może używany być nie sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!